Naga MarketsDolar AUD i NZD w ogonie rynków, w poniedziałek najsilniejszy jest kurs jenaWyraźna panika na początku tygodnia to wynik pojawienia się informacji o wykryciu wielu przypadków koronawirusa Covid-19 w Europie Zachodniej. Niemniej o ile silna wyprzedaż dotyka indeksy giełdowe, o tyle większej przeceny nie widać na euro. Wspólna waluta zachowywała się lepiej już w piątek (szacunki dla indeksów PMI za luty wypadły nieoczekiwanie dobrze), a dzisiaj dodatkowym wsparciem okazały się dane Ifo z Niemiec – wskaźnik nastrojów w biznesie nieoczekiwanie wzrósł w lutym do 96,1 pkt. z 95,9 pkt. (szacowano jego spadek do 95 pkt.). Mimo tego na przestrzeni ostatniego tygodnia oczekiwania na cięcie stóp przez EBC o 10 p.b. do lipca wzrosły z 35 proc. do 50 proc.

Silny wzrost awersji do ryzyka przekłada się na silnego jena, który koryguje słabość z ubiegłego tygodnia. Lepiej radzi sobie też szwajcarski frank, chociaż tutaj ruch jest mniejszy. W ogonie rynku znalazły się dzisiaj waluty Antypodów (AUD i NZD), chociaż AUDUSD i NZDUSD nie zeszły poniżej dołków z zeszłego tygodnia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 24.02.2020
Następny artykułAkcje spółki Spyrosoft zadebiutują na NewConnect 28 lutego
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here