Naga MarketsDolar amerykański zyskuje na wartości, spadki indeksówTydzień na rynkach rozpoczyna się od nieco słabszych nastrojów, co przypisywane jest doniesieniom o nowej odmianie wirusa, którą jakiś czas temu odkryto w Wielkiej Brytanii. Wirus w nowej odsłonie jest bardziej zakaźny, ale podobno aktualne szczepionki i z nim sobie radzą. Problem w tym, że dla większości szczepionki to na razie pieśń przyszłości.

Dolar amerykański zyskuje, niepokój w Wielkiej Brytanii

Wiele krajów europejskich wprowadziło zakaz lotów z Wielkiej Brytanii już dziś. Polska taki zakaz wprowadziła od jutra, a minister zdrowia informuje, że osoby, które ostatnio wróciły z wysp mają możliwość przetestowania się. Pojawienie się nowej odmiany wirusa może potencjalnie jeszcze bardziej obciążyć systemy opieki zdrowotnej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z USA napływają wieści, że pakiet fiskalny na kwotę 900 mld dolarów będzie dziś prawdopodobnie uchwalony, ale to już rynkom niespecjalnie pomaga. W Azji indeksy zachowują się mieszanie. Nikkei traci 0.2 proc. Podobnie spada średnia z Hong Kongu, ale w podobnej skali rośnie indeks koreański.

Wyraźnie słabiej zachowuje się kontrakt CFD na indeks DAX. Rynek niemiecki zaczyna tydzień od zejścia w dół o ok. 200 pkt. Można uznać, że to otwiera fazę korekty ostatniego przyspieszenia wzrostu. Trendu to jeszcze nie zmienia, ale wydaje się, że na nowe szczyty trzeba będzie nieco poczekać. Kontrakty CFD na indeksy amerykańskie zachowują się lepiej i trzymają relatywnie bliżej piątkowej końcówki sesji.

Wprawdzie początek poniedziałku jawi się ciekawie, to nie należy jednak mieć za dużych oczekiwań wobec poziomu zmienności na rynkach w tym tygodniu. Zbliżają się Święta i koniec roku. To jest okres, w którym zazwyczaj zmienność się wycisza. Oczywiście mamy w grze kilka czynników, które mogą jej pomóc, ale historycznie jest to ciężki okres dla aktywnych traderów.

DE30; Interwał czterogodzinny

Dziś na rynku ropy da się zauważyć nieznaczny niepokój, który przejawia się cofnięciem cen. Ropa WTI jest obecnie notowana po 47.7 dolarów za baryłkę, choć wcześniej sięgnęła okolicy 49.5. Na rynku złota niepokój podnosi cenę. Uncja kosztuje obecnie 1900 dolarów.

Na rynku walutowym daje się zauważyć odejście od ryzyka, choć jeszcze nie w dużej skali. Dolar amerykański zyskuje na wartości, co obniża EURUSD do poziomu 1.22, a AUDUSD do 0.7550. GBPUSD spada do 1.3340, co można uznać za zbieg czynników wirusa i zbliżającego się Brexitu.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here