Naga MarketsDolar amerykański z krótkoterminowym odbiciem - Morgan StanleyPodczas gdy zdecydowana większość prognoz dla dolara amerykańskiego pod koniec roku zwiastowała jego przecenę i możliwość znacznego dołowania w 2021 roku, wiele wskazuje na to, że pierwszy kwartał może jednak stać pod znakiem odreagowania amerykańskiej waluty. Analitycy uznanego banku inwestycyjnego – Morgan Stanley uważają, że choć dolar może jeszcze wrócić do spadków, to obecnie prowadzona polityka fiskalna Stanów Zjednoczonych może przyczynić się do wzrostu apetytu na ryzyko wśród handlu na walutach. Tym samym również – dolar może odreagować.

  • Prognozy pod koniec 2020 roku wskazywały, że USD może tracić w 2021 roku
  • W tym momencie nowy prezydent USA może jednak działać na korzyść waluty
  • Analitycy Morgan Stanley dostrzegają zatem szansę w kwestii odrabiania spadków
  • To oznacza, że rynek może zapatrywać się na odreagowanie dolara amerykańskiego

Dolar amerykański pod znakiem odrabiania w I kw. 2021 roku

Bank inwestycyjne Morgan Stanley wydaje kolejne noty dotyczące rokowań na obecny rok jeśli chodzi o podstawowe pary walutowe – jednak skupia się w niej najbardziej na dolarze amerykańskim. Według niej również dolar amerykański mimo wielu rokowań por-spadkowych dużych instytucji w pierwszym kwartale obecnego roku może zyskiwać. Obecnie Morgan Stanley stał się neutralny w stosunku do kursu dolara amerykańskiego (USD), ponieważ nadal trwa debata na temat wpływu zwiększonego wsparcia fiskalnego.

Te artykuły również Cię zainteresują
To oznacza, że rynek oczekuje w tym momencie podjęcia kolejnych kroków przez prezydenta-elekta Bidena, który może wspierać krajową waluta kolejnymi zabiegami fiskalnymi. Bodźce wspierające mogą zadziałać na dolar amerykańskiego w sposób klasyczny, czyli dać mu szanse na krótkoterminowe odreagowanie. To oznacza, że dolar wobec euro (EUR/USD) może nadal spychać kurs do niższych zakresów.

wykres Kurs euro EURUSD H4 17.01.2021
Kurs euro EURUSD H4 17.01.2021

Prócz możliwości wzrostu dolara amerykańskiego analitycy podmiotu dodają, że wraz z tym może widocznie spaść jego zmienność. Oznacza to, że w przypadku pary walutowej EUR/USD może skończyć się to zejściem do lokalnych wsparć H4 – D1 i tam pozostawać do kolejnych miesięcy. Innymi słowy, choć dolar ma potencjał do odbicia, nie powinien tego robić w sposób gwałtowny. Para z euro i dolarem może zatem szukać swojej okazji do wzrostów właśnie z zakresów wsparcia H4 – D1, który widoczny jest m.in na powyższym wykresie popularnej pary.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here