Naga MarketsDolar amerykański (USD) traci po wzroście liczby bezrobotnychDolar amerykański (USD), który nieustannie pozostaje w trendzie spadkowym, został wsparty przez publikacje protokołu z lipcowego posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC). Czwartkowe popołudnie przyniosło jednak kolejne spadki dolara, a trend kontynuowany jest w piątek.

  • W Stanach Zjednoczonych liczba bezrobotnych wzrosła o 1,1 miliona.
  • Eksperci podkreślają istotność pomocy państwa dla bezrobotnych.
  • Kurs CNY/USD osiągnął najwyższy poziom od stycznia 2020 roku.

Kryzys w Stanach Zjednoczonych

W ostatnich miesiącach wartość dolara jest mocno związana z postępami Stanów Zjednoczonych w walce z pandemią, a także ze związanym z nim kryzysem. Środowe zyski na dolarze zostały stracone po publikacji danych na temat nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
W zeszłym tygodniu po raz pierwszy od marca liczba wniosków nie przekraczała miliona, a rynek liczył na drugi tydzień z rzędu z podobnym wynikiem. Tak się jednak nie stało, a Departament Pracy poinformował o 1,1 miliona nowych bezrobotnych.

Andrew Stettner z think tanku The Century Foundation zwraca uwagę na potrzebę wprowadzenia dodatkowego wsparcia dla bezrobotnych.

Zobacz również: Oszustwo na 2 mld zł. GetBack zostanie rozliczony na raty

Patrząc na liczby, jasne jest, że to, co utrzymuje ludzi bez pracy, to nie zbyt hojne zasiłki, ale brak ofert zatrudnienia. Każdy dzień, który mija bez rozszerzenia dodatkowych świadczeń dla bezrobotnych, przynosi coraz większe cierpienie dziesiątkom milionów rodzin. – powiedział Stettner telewizji CNN.

Euro traci przed publikacją danych gospodarczych

Na osłabieniu dolara zyskują inne waluty. Juan osiągnął w piątek najwyższy poziom w stosunku do dolara od siedmiu miesięcy. Chińska waluta jest wsparta także przez dobre perspektywy lokalnej gospodarki, których nie przyćmiły napięcia w relacjach ze Stanami Zjednoczonymi.

W piątek poznamy dane dotyczące produkcji w strefie euro, a około 10:30 kurs EUR/USD traci 0,39% i wynosi 1,1815.

Według Tsutomu Somy z Monex Securities, obawy o trudności amerykańskiej gospodarki mogą wpłynąć na wyniki dolara w przyszłym tygodniu

Sentyment do dolara jest słaby, co odzwierciedla luzowanie ilościowe i spadek realnyej rentowności amerykańskich obligacji. Euro jest silne, ponieważ Europa zdecydowała się już na silne wsparcie wzrostu gospodarczego, co zwiększyło zaufanie do euro i obligacji strefy euro. – powiedział w rozmowie z telewizją CNBC Soma.

Wykres przedstawiający zmianę ceny akcji EUR/USD w ciągu 4 ostatnich miesięcy, źródło: tradingview.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here