Naga MarketsDolar amerykański (USD) kontynuuje wzrosty. Indeks dolara (DXY) odbija się od wtorkowego dołkaW ostatnich dniach dolar (USD) kontynuował spadki, a indeks dolara (DXY) osiągnął we wtorek najniższą wartość od 27 miesięcy. Po publikacji protokołu z lipcowego posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC), w środę późnym wieczorem dolar zaczął rosnąć, odrabiając część strat.

  • Protokół nie wskazał na żadne gwałtowne zmiany w amerykańskiej polityce monetarnej.
  • Indeks dolara wzrósł do 93.159.
  • Decydenci FOMC zwracali uwagę na niepewną przyszłość amerykańskiej gospodarki w związku z pandemią.

Nijaki wydźwięk spotkania

Kluczowym wydarzeniem tego tygodnia dla amerykańskiej waluty była publikacja wniosków ze spotkania FOMC 28 i 29 lipca. Inwestorzy, którzy przewidywali dalsze słabnięcie dolara, liczyli na ogłoszenie kolejnych kroków Rezerwy Federalnej w stronę ekspansywnej polityki monetarnej. Tak się jednak nie stało, a nijaki wydźwięk spotkania wystarczył, aby dolar zaczął rosnąć.

Podczas posiedzenia podkreślono także, że ożywienie gospodarki Stanów Zjednoczonych jest silnie ograniczane przez niekontrolowany wzrost zachorowań na COVID-19.

Zobacz również: 12 najbogatszych Amerykanów posiada łącznie bilion dolarów

Uczestnicy zgodzili się, że trwający kryzys związany ze zdrowiem publicznym w najbliższym czasie będzie miał duże znaczenie dla działalności gospodarczej, zatrudnienia i inflacji oraz będzie stanowił poważne zagrożenie dla średniookresowych perspektyw gospodarczych. Uczestnicy zauważyli mniejszą poprawę w sektorze przedsiębiorstw w ostatnich miesiącach i zauważyli, że ich kontakty biznesowe nadal odnotowują wyjątkowo wysoki poziom niepewności i ryzyka. – czytamy w protokole.

Dolar dalej się umacnia

Publikacja protokołu doprowadziła do najwyższego jednodniowego wzrostu indeksu dolara od marca. Indeks osiągnął poziom 93.159, rosnąc o około 1% od wtorkowego wyniku.

Dolar umocnił się również w stosunku do głównych walut. Kurs AUD/USD, który w środę około południa osiągnął 0,7275 (największa wartość od 18 miesięcy), spadł poniżej 72 centów i wynosi 0,7173. Funt szterling stracił w stosunku do środowych maksimów prawie dwa centy i kosztuje obecnie 1,3087 dolara. Europejska waluta także nie poradziła sobie najlepiej, a EUR/USD nie udało się utrzymać kursu powyżej 1,19, który spadł do 1,1852.

Wykres przedstawiający zmianę kursu GBP/USD w ciągu 3 ostatnich dni, źródło: stooq.pl

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here