Naga Markets

Dolar amerykański umacnia się w poniedziałek pośród informacji o szczepie OmikronDolar amerykański w piątek stracił nieco sił wobec głównych walut G10, jednak w poniedziałek umacnia się odzyskując nieco pola. Zdaniem ING, to tylko krótkoterminowa zniżka, a indeks dolara powinien utrzymać się w trendzie wzrostowym.

Dolar aprecjonuje w poniedziałek

Dolar amerykański uległ osłabieniu w piątek, co widać zresztą po zachowaniu notowań indeksu amerykańskiej waluty (DXY), który opadł o 0,74%. Po raz ostatni tak duży jednodniowy spadek indeksu dolara obserwowany był w listopadzie przed rokiem.Obecnie, indeks DXY jest notowany na 96,18 pkt. zyskując 0,12% w trakcie poniedziałkowej sesji.

Dolar amerykański umacnia się w poniedziałek pośród informacji o szczepie Omikron
Notowania indeksu dolara (DXY). Źródło: tradingview.com

Sporej korekcie w piątek uległa także rentowność obligacji amerykańskich, która osunęła się do dwutygodniowych minimów na poziomie 1,48%. W poniedziałek wynosi już 1,53%.

Dolar amerykański umacnia się w poniedziałek pośród informacji o szczepie Omikron
Rentowność amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych. Źródło: tradingview.com

Korekta miała miejsce na szerokim rynku, co widać po zachowaniu indeksów rynków akcyjnych na całym świecie.

– W piątek indeks MSCI World doświadczył największej korekty od października ubiegłego roku. Obawy co do jej zakresu zostały w niewielkim stopniu rozwiane przez doniesienia, że objawy związane ze szczepem Omikron są łagodne. Wydaje się jednak, że będziemy musieli poczekać kilka tygodni zanim usłyszymy więcej informacji o skuteczności obecnych szczepionek, a także na temat rozprzestrzeniania się i wpływu Omikronu. – zauważyli analitycy ING Think.

Dolar amerykański umacnia się w poniedziałek pośród informacji o szczepie Omikron
Notowania indeksu MSCI World. Źródło: tradingview.com

Inwestorzy mogą być niechętni, aby od razu powrócić w kierunku ryzykownych transakcji, takich jak pozycje długie na akcje czy kontrakty na towary. – podkreślili eksperci z ING, zwracając uwagę na spodziewane kolejne doniesienia o nasileniu pandemii i powrocie lockdownów.

Pojawienie się nowego wariantu oczywiście postawiło pod znakiem zapytania także to, czy banki centralne będą trzymać się zaplanowanych celów normalizacji polityki.

Zobacz również: Cena krypto Omicron (OMIC) eksplodowała w weekend! Wzrost o 1100% w 3 dni

– W nocy główny ekonomista Banku Rezerw Nowej Zelandii powiedział, że nawet gdyby wiadomość o wariancie Omikron pojawiła się przed zeszłotygodniowym posiedzeniem, to i tak stop procentowa zostałaby podniesiona. – dodali. – Jednak rynki stóp procentowych w USA cofnęły się już o około jedną trzecią od piątkowej korekty.

Plus500

– Jeśli chodzi o kalendarz wydarzeń w Stanach Zjednoczonych w tym tygodniu, najważniejszym wydarzeniem będzie piątkowy raport o zatrudnieniu w listopadzie, a także kluczowe przemówienia w Kongresie szefa Fed, Jerome’a Powella, we wtorek i środę. – zaznaczyli analitycy ING Think.

Oczekują oni, że dane z USA będą nadal wspierać argumenty za wczesnym zacieśnieniem polityki pieniężnej przez Fed.

– Niemniej prawdopodobnie potrzeba będzie nieco bardziej szczegółowej oceny nasilenia Omikronu, zanim DXY będzie mógł powrócić do maksimów z tego roku na poziomie 96,94.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pko akcje kupno | kurs dolara wykres | giełda prognozy | cena akcji lpp | kurs forinta prognozy na najbliższe dni | euro korona norweska |

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here