Spoglądając na notowania indeksu dolara amerykańskiego zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice niezwykle istotnego oporu (96.90), powyżej którego rynek znajdował się ostatnio w czerwcu 2017 roku. Okazuje się zatem, że strefa ta pozostaje niepokonana od 16 miesięcy, co z technicznego punktu widzenia może przemawiać za jej ponownym odrzuceniem.

Potencjalne odrzucenie obecnie testowanego oporu może determinować także zasada zmiany biegunów, która mówi o tym, że każdy poziom, który w przeszłości stanowił opór, po pokonaniu powinien zostać przetestowany od góry (jako wsparcie).

Spoglądając na poniższy screen zauważymy, że zasada ta idealnie sprawdziła się w przypadku poziomu 94.95 natomiast ostatnio pokonany opór (96.10) w dalszym ciągu nie został jeszcze przetestowany od góry. Gdyby zatem obecnie testowana strefa została odrzucona, to właśnie w jego okolicy spodziewać moglibyśmy się pojawienia reakcji popytowej. Za scenariuszem tym przemawiać może także fakt, iż wsparcie to zbiega się obecnie z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

indeks dolara

W okolicy istotnego oporu znajdują się także notowania pary walutowej USDCHF. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków, dla których realnymi zasięgami okazują się kolejno okolice poziomów 0.9860, 0.9800 i dalej 0.9750.

notowania pary walutowej USDCHF

Jeżeli jednak obecnie testowany poziom zostanie pokonany, wówczas należałoby się przygotować nawet na możliwe przetestowanie okolic poziomu 1.0300.

notowania pary walutowej USDCHF

Równie interesująco wyglądają także notowania pary walutowej USDPLN, gdzie także dostrzec możemy, iż w skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł do istotnego oporu. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do pojawienia się przynajmniej korekty spadkowej, dla której realnym zasięgiem są okolice poziomu 3.7540.

Jeżeli jednak kurs osunie się poniżej i wsparcie to zostanie pokonane, wówczas dość realnym zasięgiem do dalszych spadków wydają się okolice poziomu 3.70 bądź nawet 3.64.

notowania pary walutowej USDPLN

 

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcje Ursusa na pięcioletnich dołkach, kurs JSW z szansą na wzrosty?
Następny artykułJutro decyzja Banku Japonii ws. stóp procentowych. Jak wpłynie to na JPY? – komentują duże banki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here