Naga MarketsKurs euro (EUR/USD) wzrośnie do 1,15, co wywoła falę wyprzedaży dolaraGłówna para walutowa EUR/USD systematycznie wzrasta w ostatnim czasie, ponieważ poprawiające się perspektywy wzrostu poza USA pomogły wesprzeć aktywa obarczone wyższym ryzykiem i nieco negatywnie wpłynęły na dolara amerykańskiego. Ekonomiści w MUFG Banku oczekują, że dolar pozostanie wyprzedawany, a popularny „edek” osiągnie najwyższy poziom z marca 1,1495, co może napędzić kolejną falę wyprzedaży USD. Kurs nieznacznie wzrasta w czwartek oscylując przy poziomie 1,1350.

Silna wyprzedaż dolara powyżej poziomu 1,15 – MUFG

Po tym, jak w ostatnich tygodniach nie udało się przebić poniżej poziomu 1.1200, kurs EUR/USD odbił się, co pozwoliło na osiągnięcie najwyższego poziomu od 11 czerwca. W ocenie ekspertów para w najbliższych dniach może przetestować szczyt swojego dotychczasowego zakresu konsolidacji 1.12 – 1.14.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przełamanie maksimum z 10 czerwca przy 1,1422, a następnie z 9 marca na poziomie 1,1495 otworzy drzwi do znaczącej wyprzedaży dolara amerykańskiego – napisano w raporcie.

Dolar amerykański pozostaje podatny na dalszą deprecjację względem swoich głównych konkurentów, ponieważ ostatnie warunki kryzysowe cały czas ulegają złagodzeniu. Realne dochody w USA nadal spadają bardziej niż w innych gospodarkach G10, co nie jest jeszcze w pełni odzwierciedlone w wartości dolara amerykańskiego – dodano.

Kurs EUR/USD: 1,1350 okazuje się silnym oporem – OCBC

Terence Wu, strateg FX w OCBC Banku, zauważa, że ​​para póki co nie jest w stanie trwale pokonać bariery 1.1350 i ustawia główne wsparcie na poziomie 1.1280.

Impuls wzrostowy na „edku” zostaje ponownie zatrzymany przy 1,1350, wzmacniając ten poziom jako silny opór. Każde naruszenie tego poziomu powinno umożliwić test okolic ostatnich szczytów 1.1420/30 – wskazano w raporcie.

Z drugiej strony widzimy główne wsparcie na poziomie 1.1280. Na razie wolimy poczekać na wybicie w którąś stronę, aby uzyskać mocniejszy sygnał co do dalszego kierunku – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również inne teksty autora:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here