Naga MarketsDolar amerykański USD pod lupąKurs euro, jena, dolara nowozelandzkiego i australijskiego są niedoszacowane w stosunku do dolara amerykańskiego o ponad 1%, wynika z krótkoterminowego modelu wartości godziwej analityków ING. Wśród europejskich walut, funt pozostaje wysoko wyceniony w stosunku do euro. W ocenie ekspertów należy przygotować się na częste okresy zawyżeń wyceny GBP. Ich zdaniem zdaniem nieuzasadnione niedowartościowanie NZD sugeruje pewien potencjał wzrostu w stosunku do AUD.

  • EUR, JPY, AUD i NZD wykazują poziom niedowartościowania w stosunku do USD wynoszący co najmniej 1,00%
  • Wśród euro-crossów funt szterling jest zawyżony o około 1%
  • Inne waluty europejskie SEK, NOK i CHF są znacznie bliższe krótkoterminowym wartościom godziwym

Kurs dolara (USD) nadal przeszacowany w krótkim okresie – ING

Kurs EUR, JPY, AUD i NZD wszystkie wykazują poziom niedowartościowania w stosunku do USD wynoszący co najmniej 1,00%. Wśród euro-crossów funt szterling jest zawyżony o około 1%. Nie jest to wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę zyski GBP w ostatnich tygodniach. Podczas gdy funt wykazuje oznaki niewielkiego przewartościowania, inne waluty europejskie (SEK, NOK i CHF) są znacznie bliższe krótkoterminowym wartościom godziwym.

Te artykuły również Cię zainteresują
Odchylenie par G10 od krótkoterminowej wartości godziwej względem. Źródło: ING

Kurs jena jest najbardziej niedoszacowany w G10

Para USD/JPY jest zdecydowanie parą walutową o najwyższej dodatniej korelacji z rentownością 10-letnich UST. Amerykańskie obligacje wzrosły z 0,90% na początku roku do 1,25% nie jest zaskoczeniem, że jen był najgorszą walutą w 2021 roku.

Korelacje G10 FX z UST 10Y. Źródło: ING, Refinitiv

Niedowartościowanie EUR/USD spowodowane korektą pozycjonowania

Z kolei kurs EUR/USD jest obecnie notowany na niedowartościowanym terytorium, po wykazaniu oznak przeszacowania na początku roku, kiedy osiągnął lokalne maksimum 1,2327.

Jednym z powodów obecnego niedowartościowania EUR/USD jest korekta pozycji spekulacyjnej, w ramach której spekulanci częściowo zmniejszali wcześniejsze znaczące pozycje długie na EUR/USD pod koniec stycznia – wywołane obawami o ożywienie w strefie euro i perspektywami wzrostu w Stanach Zjednoczonych związanymi z bodźcami fiskalnymi – tym samym obniżając wartość godziwą pary.

Jednak zważywszy, że większość konsolidacji USD prawdopodobnie już za nami, a temat reflacji wciąż pozostaje istotny, spodziewamy się, że luka niedoszacowania EUR/USD całkowicie się zamknie, a krótkoterminowa wartość godziwa głównej pary walutowej wzrośnie w nadchodzących miesiącach – podkreślono w raporcie.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs akcji pgnig | analizy gieldowe | euro kurs online | kurs eur/usd |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here