Dolar amerykański odreagowuje do 3,94 PLN. Kurs USD/PLN z szansą na ruch wzrostowy do 3,9730Kurs amerykańskiej waluty podczas czwartkowej sesji dociera do poziomu 3,94 PLN, podczas gdy wczorajsza jeszcze sesja testowała zakres 3,8940 PLN. W tym momencie para USD/PLN wysyła sygnały pro-wzrostowe na rynek, które mają szansę na przetestowanie przede wszystkim zakresu ważnego dla pary – czyli ostatniego przełamanego wsparcia, oraz nieco wyższych poziomów psychologicznych. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary z dolarem amerykańskim wobec polskiego złotego. 


Kurs dolara amerykańskiego dociera do miejsca, skąd oczekiwana jest korekta – para USD/PLN na wykresie H4

  • Kurs dolara dociera do zakresu 3,93 PLN wskazując na odbicie
  • Wczoraj testowany zakres 3,89 PLN wygenerował mocne odbicie
  • Para USD/PLN ma szansę na test zakresu 3,97 – 4,00 PLN podczas czwartkowej sesji
  • Czy kolejne sesje utrzymają krótkoterminowy sentyment odrabiania strat?

Kurs dolara amerykańskiego podczas czwartkowej sesji handlowej dociera do zakresu 3,93 PLN podczas gdy jeszcze podczas wczorajszej sesji rynek testował 4 grosze niższy poziom. Obecnie po tak szybkim odbiciu struktura odreagowania może zostać utrzymana podczas kolejnych godzin sesyjnych a oczekiwanie na testowanie nawet poziomu pełnych 4 PLN może być w tym momencie uzasadnione. Podczas ostatnich sesji mogliśmy dostrzec mocną przecenę rynku, dziś z kolei mamy kontrę, która ma szansę się utrzymać – zwrot akcji jest szybki, c sprzyja handlu intraday na parze USD/PLN.

Aby próbować rozegrać pozycje długie w tym momencie, co jest relatywnie już wysokim podejściem jak na ostatni okres spadków na parze – trzeba wyczekać choć niewielkiej korekty. Obecnie ciekawym poziomem na szukanie pozycji długich będzie zakres 3,9320 – 3,9250 PLN. Wówczas dopiero potencjał zysku do ryzyka będzie przemawiać na korzyść pozycji długich. Wcześniej ryzyko nie jest odpowiednio skalkulowane dla takiego ruchu.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 04.06.2020
Kurs dolara USDPLN H4 04.06.2020Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here