Kurs euro, dolara, funta i franka do złotegoKurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego nadal pokazuje, że sekwencja spadkowa jest podtrzymywana – jednak rynek ten odbija zgodnie z oczekiwaniami. Podczas ostatniej sesji para walutowa USD/PLN nadal dawała sygnały na potencjalne odbicie – które podczas poniedziałkowej sesji faktycznie miało miejsce. Tym samym dolar amerykański testuje w międzyczasie zakres 3,71 PLN, czyli nawet wyższy zakres niż było to oczekiwane oraz ponownie cofa do strefy 3,68 PLN. Wszystko póki co wskazuje na to, że sekwencja spadkowa jest podtrzymywana, jednak para USD/PLN generuje kolejne sygnały na możliwość podbicia jeszcze raz pod strefę 3,70 PLN. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary USD/PLN, czy będzie dało rozegrać się taki ruch

  • Kurs dolara amerykańskiego pokazuje nadal pozostanie w dolnych ograniczeniach ruchu – mimo podbicia
  • Para walutowa USD/PLN oscyluje zatem nadal w zakresie 3,68 PLN
  • Podczas kolejnych sesji istnieje możliwość kolejnego odreagowania, podbijając korekcyjnie do 3,70 PLN
  • Celem dla pary USD/PLN będzie jednak nadal układ korekcyjny

Dolar amerykański może dać kolejny ruch wzrostowy?

Dolar amerykański podczas wtorkowej sesji handlowej wykonuje to na co oczekiwać można było od kilku dni – czyli odbicie korekcyjne z dołków, testowany przez walutę. W tym momencie co prawda zakres ruchu USD/PLN jest jeszcze niewielki – oraz znajduje się dokładnie w tej samej strefie jak podczas wczorajszego przeglądu – jednak w międzyczasie para walutowa USD/PLN dotarła do zakresu 3,71 PLN – z planowanego zakresu testu na zakresie 3,70 PLN.

Oznacza to wypełnienie scenariusza oraz wykazanie, że jest to dobra strefa do dalszych prób wykonania ruchu wzrostowego. Dlatego też podczas kolejnych sesji warto zwrócić uwagę, czy dolar amerykański nie będzie chciał po raz kolejny podbić – również do tego samego zakresu w ramach podtrzymania obecnej struktury.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 08.12.2020
Kurs dolara USDPLN H4 08.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here