Naga MarketsKurs dolara nie może zaliczyć ostatnich dni do udanych. Tylko w minionym tygodniu osunął się on bowiem o 1,50 proc. co sprawiło, iż USD był najsłabszą spośród walut grupy G8. Licząc od czerwcowych szczytów, kurs dolara potaniał w stosunku do polskiego złotego o ponad 22 grosze i znajduje się obecnie na najniższym poziomie od pierwszej połowy marca br. Na słabości dolara amerykańskiego zyskują natomiast metale szlachetne, których ceny znalazły się na najwyższych poziomach od lat.

  • Dolar amerykański najsłabszą walutą G8
  • Indeks dolara amerykańskie najniżej od ponad dwóch lat
  • Słabość dolara umacnia metale szlachetne
  • Cena złota powyżej 1933 USD! 
  • Cena złota najwyżej w historii! 
  • Srebro najdroższe od sierpnia 2013 r.

Indeks dolara amerykańskie najniżej od ponad dwóch lat

Indeks dolara amerykańskiego (DXY), który jeszcze w połowie marca br. znajdował się na najwyższym poziomie od stycznia 2017 roku, osunął się o 8,88 proc. do jednego z najniższych poziomów od czerwca 2018 r.

Cena złota najwyżej w historii

Słabość dolara przyczyniła się także do zauważalnego wzrostu notowań złota. Tylko od początku roku jego cena wzrosła bowiem o ponad 27 proc. W chwili obecnej za jedną uncję złota zapłacić trzeba ponad 1933 dolary, co jest najwyższym poziomem w historii.

GOLD Monthly

Cena srebra najwyżej od sierpnia 2013 r.

Zauważalne wzrosty dostrzec można także na notowaniach srebra, którego cena wynosi obecnie ponad 24 dolary za uncję, co jest najwyższym poziomem od sierpnia 2013 r. Jeżeli tylko obecnie testowany opór zostanie trwale pokonany, cena srebra mogłaby wzrosnąć nawet do 26,70 USD, co byłoby najwyższym poziomem od kwietnia 2013 r.

Silver Weekly

Inwestorzy czekają na FOMC

Inwestorzy na całym świecie z niecierpliwością wyczekują lipcowego posiedzenia Federalnego Komitetu ds. Operacji Otwartego Rynku (FOMC). Od tego wydarzenia zależeć mogą bowiem dalsze losy dolara amerykańskiego. Konsensus rynkowy zakłada jednak, że decydenci amerykańskiej Rezerwy Federalnej zdecydują o utrzymaniu stóp procentowych na niemienionym poziomie (0,25 proc.).

Rynki wyceniają dalsza przecenę USD

Dane z Commodity Futures Trading Commission (CFTC) pokazują, że zarządzający aktywami stawiają na dalszy spadek amerykańskiej waluty. Powodów wyprzedaży greenbacka jest wiele. Wśród najważniejszych wymienia się eskalację napięć między USA a Chinami, wciąż rozprzestrzeniającą się w USA pandemię koronawirusa, listopadowe wybory prezydenckie w USA oraz obawy o kolejne cięcia stóp proc. przez Rezerwę Federalną.

– Ekonomiczne słabe wyniki Stanów Zjednoczonych prawdopodobnie przyczynią się do dalszych słabych wyników dolara – uważa Win Thin, szef strategii walutowej w Brown Brothers Harriman.

Niektórzy uczestnicy rynku wskazują, że na słabości dolara zauważalnie zyskać może jen, który jako kluczowy beneficjent deprecjacji USD może stać się alternatywą dla światowych rezerw walutowych.

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRahim Blak: Blockchain wspierający farmy słoneczne w ramach projektu Copernic
Następny artykułJustin Bennett Price Action: Tygodniowe spojrzenie na rynki 27-31 lipca 2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here