Naga MarketsWybuch pandemii koronawirusa przyczynił się do powstania najpoważniejszego od lat kryzysu gospodarczego. Jego skutki są na tyle poważne, że Amerykanie rozważają wprowadzenie kolejnego programu pomocowego o wartości nawet 908 miliardów dolarów. Środki te mają zostać rozdysponowane w ciągu najbliższych trzech do czterech miesięcy, aby pomóc tym, którzy najbardziej potrzebują teraz pomocy.

  • Rząd USA zamierza przeznaczyć 908 mld USD na pomoc najbardziej potrzebującym
  • Piątkowy raport BLS obnażył problemy amerykańskiego rynku pracy
  • Kurs dolara zyskuje dziś w stosunku do wszystkich walut G8

Amerykanie potrzebują wsparcia

– Istotne jest, abyśmy teraz zapewnili natychmiastową pomoc rodzinom pracującym i firmom – wskazał prezydent elekt, Joe Biden podczas piątkowej konferencji prasowej.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na uwagę zasługuje fakt, iż Donald Trump, który mimo przegranej w listopadowych wyborach, oficjalnie wciąż pełni obowiązki prezydenta, wycofał się z rozmów na temat programów pomocowych, pozostawiając to Kongresowi.

Zarówno demokraci, jak i republikanie wskazują, że ostatni raport amerykańskiego biura pracy (BLS), z którego wynika, że zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w listopadzie 2020 roku wyniosła zaledwie 245 tys. etatów, co okazało się najgorszym wynikiem od kwietnia br. kiedy to odnotowano spadek zatrudnienia o 20,5 mln miejsc pracy to sygnał, że tego typu programy pomocowe są coraz bardziej potrzebne. Obecnie, w Stanach Zjednoczonych zatrudnionych jest o 9,8 mln osób mniej niż przed wybuchem pandemii. Ilość długotrwale bezrobotnych wzrosła natomiast do najwyższego poziomu od 2013 roku.

Kurs funta największym wygranym poniedziałkowej sesji

Informacje o programie pomocowym pozytywnie wpłynęły na notowania dolara amerykańskiego. USD, który w ostatnim czasie zauważalnie osłabiał się w stosunku do pozostałych walut grupy G8, dziś powoli odrabia straty. Jego największa aprecjację dostrzec można w relacji do funta szterlinga.

Źródło: finviz.com

Kurs dolara poniżej 1,33 USD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek dzisiejszej deprecjacji, rynek osunął się poniżej 1,33 USD. Jeżeli tyle tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej.

Zapraszamy na bezpłatny webinar: 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną 

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin opuszcza portfele inwestorów długoterminowych, ale to dobry znak dla hossy BTC
Następny artykułKurs funta w odwrocie przez Brexit. GBP/PLN mocno w dół
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here