Kurs dolara amerykańskiego wobec złotego nadal pokazuje, że sekwencja spadkowa jest podtrzymywana. Niewiele jednak sam kurs dolara w ostatnich dniach zrobił, widząc, jak para walutowa USD/PLN pozostaje w tym samym zakresie – poziomie 3,67 PLN. Wszystko póki co wskazuje na to, że obecny zakres mógłby być dobry dla osób obserwujących rynek dolara amerykańskiego na szukanie odreagowania w ramach klasycznej korekty rynku. Spójrzmy zatem na wykres H4 pary USD/PLN, jak można by rozgrywać ewentualne podbicia w kolejnych sesjach handlowych.

  • Kurs dolara amerykańskiego pokazuje nadal pozostanie w dolnych ograniczeniach ruchu
  • Para walutowa USD/PLN oscyluje zatem nadal w zakresie 3,67 PLN
  • Podczas kolejnych sesji istnieje możliwość odreagowania, podbijając korekcyjnie
  • Celem dla pary USD/PLN może być nawet zakres 3,70 PLN

Notowania dolara amerykańskiego wobec złotego nadal pozostaje nisko – daje to szansę na odbicie?

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego w ostatnich sesjach wylądował na test dołków z sierpnia, co oznacza, że testowany były dość niski poziom 3,68 – 3,66 PLN. Jak widać po wykresie H4 rynku USD/PLN, ten po teście dołka na razie wyhamował dalsze tendencje spadkowe – co daje automatycznie okazję dla obozu byków na podciągnięcie notowań w ramach klasycznej korekty na rynku. Nie ma w tym nic dziwnego, aby taki ruch mógł zostać wygenerowany nawet do zakresu 3,70 PLN.

Dlatego też podczas kolejnych sesji tak dług, jak rynek utrzymuje się powyżej zakresu sierpniowych dołków – można szukać w tych okolicach potencjalnego odbicia – czyli sygnałów świadczących o możliwości dołączenia do potencjalnego odbicia. Jeśli faktycznie celem będzie zakres 3,70 PLN – oznacza to potencjał wzrostu na około 2 – 3 grosze w pierwszej kolejności. Warto zatem obserwować ten rynek.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 07.12.2020
Kurs dolara USDPLN H4 07.12.2020

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here