Naga MarketsDolar amerykański może się jeszcze umocnić. DXY w górę zdaniem ING FXDolar amerykański umacnia się w ostatnich trzech sesjach. Wzrost indeksu dolara (DXY) wspierany jest przede wszystkim przedstawionymi przed tygodniem zapewnianiami Rezerwy Federalnej o rozpoczęciu procesu redukcji zakresu programu skupu aktywów (taperingu), ale także co prawda nieco już wygasającym, ale wciąż znaczącym, sentymentem risk-off z uwagi na rozwój sytuacji związanej z Evergrande. Analitycy ING FX spodziewają się możliwej kontynuacji rajdu notowań indeksu dolara, jeśli dojdzie do pokonania kluczowego oporu w okolicach 93,56 pkt.

Dolar może jeszcze się umocnić, uważa ING FX

Dolar nabrał w ostatnich dniach wiatru w żagle i we wtorek przed południem notowany jest w okolicach kluczowego wsparcia na 93,56 pkt., a analitycy ING FX przedstawili swoje spojrzenie na obecną sytuację amerykańskiej waluty i bodźce, które mogą wpłynąć na jej zachowanie.Pośród wielu trendów i czynników oddziałujących na rynek walutowy w tym momencie: kwestii energetycznych, Evergrande, amerykańskiego pułapu zadłużenia, czy wersji Delta koronawirusa, jeden temat zdaje się nabierać coraz więcej rozpędu, a mianowicie oczekiwania, że Fed jest u początku obierania drogi w kierunku zacieśniania polityki monetarnej. – zauważyli analitycy ING FX.

Wzrost rentowności amerykańskich obligacji, tych krótkoterminowych i długoterminowych wywołuje zwykle wzrosty kursów takich jak USD/CHF czy USD/JPY z uwagi na to, że są to waluty krajów o niskiej rentowności obligacji.

Faktycznie, kurs dolara do jena we wtorek pokonał zdecydowanie granicę 111 i notuje piątą z rzędu silną wzrostową sesję. Zdaje się, że USD/JPY może kierować się nawet do 111,50 jeszcze w przeciągu tego tygodnia.

111,65 to tegoroczne szczyty USD/JPY, a przełamanie powyżej nich może wywołać zwyżkę do 112,25/50, jednak nawet potencjalnie wyżej, jeśli fundusze aktywne dołącza do gry. – stwierdzili eksperci z ING FX.

Dolar amerykański może się jeszcze umocnić. DXY w górę zdaniem ING FX
Notowania indeksu dolara (DXY). Źródło: tradingview.com

We wtorek, zwróćcie uwagę na wypowiedzi Powella i Yellen o 16:00 przed Senacką Komisją Bankową. Oboje są pod presją – Powell po tym, gdy dwóch oficjeli Fed musiało zostać zwolnionych za aktywne zarządzanie portfelami, a Yellen z uwagi na przeoczenie kwestii Międzynarodowego Funduszu Walutowego (…). – dodali.

fpmarkets

Analitycy ING polecili zwrócić szczególną uwagę na dane z amerykańskiej gospodarki, które pojawią się we wtorek związane z handlem, cenami nieruchomości i nastrojami wśród konsumentów. Niezmiennie ważna pozostaje kwestia amerykańskiego sufitu zadłużenia.

invest

Z uwagi na znaczenie walut „low-yield” w Europie, a także jena w kwestii wyceny DXY, spodziewamy się, że kwestia relacji rentowności podtrzyma tendencję wzrostową DXY. Przełamanie powyżej 93,50/70 pkt. może zachęcić innych uczestników rynku do wzięcia udziału we wzrostowym rajdzie. – podsumowali przedstawiciele ING FX.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here