Naga Markets

Kurs euro spadnie do 1,10 dolara. ING prognozuje deprecjację EUR/USDEkonomiści MUFG wskazują, że w centrum uwagi światowych rynków finansowych wciąż pozostają dwa kluczowe czynniki globalne – inwazja Rosji na Ukrainę oraz wpływ epidemii koronawirusa na gospodarkę Chin. Niepewność, jaką te dwa wydarzenia wywołują zarówno w odniesieniu do wzrostu gospodarczego, jak i inflacji, sprawia, że utrzymuje się podwyższona zmienność.

Spadek dolara może być kontynuowany 

Mimo obserwowanego na przestrzeni ostatnich dni osłabienia dolara amerykańskiego, ekonomiści MUFG, jednej z najwiekszych grup finansowo-bankowych na świecie nie są przekonani, że aprecjacja greenbacka dobiegła końca. W ich ocenie, nadal istnieje bowiem duże ryzyko dalszego zaostrzenia warunków finansowych, które ponownie podniosłoby wartość dolara.Eksperci dostrzegają jednak równocześnie, że znaczna część zacieśniania polityki Fed jest już w cenach, co może prowadzić do osłabienia dolara w dalszej części roku.

– Na razie wszystko zależy od warunków finansowych, a wobec ryzyka ponownego spadku cen aktywów jesteśmy ostrożni co do zakresu, w jakim dolar amerykański może się dalej osłabiać w krótkim okresie – wskazują eksperci MUFG.

– Po tym jak w I kwartale w każdym miesiącu utrzymywaliśmy bycze nastawienie, w kwietniu zmieniliśmy je na neutralne i nie wiadomo, czy je utrzymać, czy też zmienić na niedźwiedzie. Z pewnością istnieją pewne dowody na to, że wyraźny pozytywny impet USD osłabł – dodają.

W ocenie ekonomistów, im dłużej rentowności w USA pozostaną poniżej maksimów z początku maja br., tym bardziej dolar amerykański będzie narażony na dalszą korektę w dół.

To też sugeruje większą skłonność do kontynuacji obserwowanych od trzech tygodni spadków notowań dolara amerykańskiego względem jena japońskiego.

– Wydaje się, że dynamika ulega zmianie i dolar amerykański nie otrzymuje już tak dużego wsparcia ze strony zmian spreadów rentowności. Jest to odzwierciedleniem utraty impetu w zakresie stóp procentowych w USA, gdyż tak wiele zostało już wycenione, co wskazuje na zwiększone ryzyko spadkowe dla USD/JPY – wskazują eksperci MUFG.

NED

Autor poleca również:

słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: aktualny kurs dolar korona norweska | kurs dolara w kantorach | orlen akcje wykres | kurs liry tureckiej do euro | alior giełda | hrywna kurs | stalprodukt giełda | sp500 kurs |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>Poprzedni artykułAkcjonariusze Boryszewa zdecydowali o 0,92 zł na akcję dywidendy z kapitału zapasowego
Następny artykułKurs EUR/USD oscyluję w okolicach 1,06991 dolara
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here