Dolar amerykański może nadal spadać. USD/PLN poniżej ważnej strefy handlu
ccPixs.com | Źródło: flickr.com

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego podczas wtorkowej sesji handlowej dociera do zakresu 3,7305 PLN. Oznacza to dla pary walutowej USD/PLN wykonanie niewielkiej jak dotąd korekty względem ostatniego spadku. Nadal jednak rynek utrzymuje się poniżej zakresu średniej kroczącej – czyli ceny uśrednionej, która może wspierać układ spadkowy tak długo,. jak długo rynek zgaduje się poniżej niej. Dlatego też kolejne sesje na dolarze amerykańskim zdecydowanie będą stały pod znakiem obserwacji, czy rynek dolara nadal utrzymywać się będzie poniżej niej.

  • Rynek dolara amerykańskiego nadal pozostaje w negatywnym terytorium
  • Para walutowa póki nie przekroczy ponownie zakresu średniej kroczącej może być w spadku
  • Przez to też USD/PLN może mieć nadal cel na poziomie 3,70 PLN w kolejnych sesjach
  • Rynek musi przełamać średnią, aby przerwać impas korekcyjny

Dolar amerykański nadal pod znakiem spadku do zakresu 3,70 PLN – para USD/PLN na wykresie H4

Rynek dolara nie wykazuje specjalnie dużych zasięgów ruchu podczas ostatnich sesji. Zdecydowanie rynek raczej stoi w wyznaczonej strefie jako para czekająca na dalszy pretekst do ruchu. W ostatnim czasie jednak przełamanie zakresu ceny uśrednionej widocznej na załączonym wykresie powoduje, że szansa na głębsze zejścia nadal są dość duże. Tak długo, jak rynek będzie znajdował się poniżej średniej istnieje szansa na dalsze cofanie – dlatego też podczas kolejnych sesji warto będzie przyglądać się w jaki sposób rynek ten będzie się dalej zachowywał. Spadek do zakresu 3,70 PLN dałby rynkowi oddech przed ew. dalszych wzrostem.

Dlatego też kolejne godziny sesji wtorkowej powinny posłużyć jako moment obserwacji stałej co dalej z tym rynkiem – powrót powyżej średniej, czy atak planowanych 3,70 PLN.

wykres Kurs dolara USDPLN H4 02.02.2021
Kurs dolara USDPLN H4 02.02.2021

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here