Naga Markets

Dolar amerykański ma tendencję do osłabiania się podczas recesji w USA – zauważają ekonomiści ScotiabankuW powietrzu wyraźnie widać zmianę tonu dolara amerykańskiego. Historia sugeruje, że wczesne etapy recesji w Stanach Zjednoczonych są zwykle związane ze słabością dolara, twierdzą ekonomiści z Scotiabank, którzy przyjrzeli się wieloletnim statystykom. Poniżej streszczenie najważniejszych kwestii z raportu banku.

Na recesji w USA zyskać może CHF i JPY

„Średnio (biorąc pod uwagę pięć ostatnich recesji w USA w latach 1981, 1990, 2001, 2007 i 2020) USD spada o nieco ponad 2% w ciągu kolejnych sześciu miesięcy” – wyliczyli eksperci banku.
Invest.Cinkciarz.pl oferuje dostęp do ponad 5000+ instrumentów i najniższe spready walutowe w swojej historii. Wszystko z jednego prostego konta Smart:

SPRAWDŹ SZEROKĄ OFERTĘ INVEST.CINKCIARZ.PL

„Rola USD jako bezpiecznej przystani ewoluowała w czasie, a jego związek z apetytem na ryzyko wzmocnił się w środowisku po Wielkim Kryzysie Finansowym, jak wskazują nasze długoterminowe badania korelacji. Może to w pewnym stopniu ograniczyć presję na kurs walutowy w nadchodzącej recesji. Ale historia sugeruje, że waluty takie jak CHF i JPY – zwykle odnosiły korzyści w okresach recesji w USA” – piszą analitycy.

„Sytuacja, w której rentowności w USA spadają, podobnie jak ceny surowców, co jest możliwe w scenariuszu recesji, powinna być korzystna dla JPY (ponieważ warunki te oznaczałyby mniej uciążliwe spready rentowności i poprawę słabych warunków handlowych w Japonii)” – kończą analitycy banku.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKursy walut grają pod dyktando banków centralnych. USA uderza w krypto
Następny artykułCD Projekt jedyną zyskującą spółką w WIG20. Nadal wysokie ryzyko spadku na wsparcie przy 105 zł
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.