Naga MarketsEkonomiści z HSBC nadal faworyzują dolara amerykańskiego (USD) w stosunku do euro i funta w nadchodzącym roku, ponieważ wzrost – zarówno tempo, jak i trwałość odreagowania gospodarek – będzie głównym wyznacznikiem sił walut w 2021 roku. Para EUR/USD zakończyła miniony tydzień na poziomie 1,1850, a GBP/USD nieco poniżej 1,33.

  • Różnice w stopach procentowych mogą być mniej przydatne w nadchodzących miesiącach
  • Gospodarki, które będą wygenerować szybsze i trwalsze ożywienie, mogą również utrzymać silniejszą walutę
  • Wielka Brytania i strefa euro wypadną najgorzej wśród gospodarek G10

USD osiągnie lepsze wyniki niż EUR i GBP w przyszłym roku – HSBC

W ocenie ekspertów niektóre aspekty wzrostu niepewności w 2021 r. – wybory w USA i globalny lockdown – sprawią, iż rynek Forex odejdzie od ostatniego zachowania związanego z wyłączaniem ryzyka (RORO) na idiosynkratyczne czynniki.

Jednocześnie różnice w stopach procentowych, jeden z głównych tradycyjnych czynników wpływających na kurs walutowy, mogą być mniej przydatne w nadchodzących miesiącach w porównaniu z okresem ożywienia po globalnym kryzysie finansowym (GFC).

Naszym zdaniem najbardziej oczywistym czynnikiem do napędzania wyników globalnych walut w tej „nowej normalności” jest względny wzrost. Gospodarki, które będą wygenerować szybsze i trwalsze ożywienie, mogą również utrzymać silniejszą walutę – napisano w raporcie.

Nasi ekonomiści oczekują, że Wielka Brytania i strefa euro wypadną najgorzej wśród gospodarek G10, podczas gdy Stany Zjednoczone znajdą się pośrodku. W tym kontekście w dalszym ciągu opowiadamy się za rozbieżnymi perspektywami dla dolara w stosunku do G10 w 2021 r. USD prawdopodobnie osiągnie słabsze wyniki niż AUD i NZD, ale przewyższy siłę EUR i GBP – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here