Naga MarketsStrategie automatyczne to systemy zawierające na rachunkach inwestycyjnych transakcje mechanicznie, zgodnie z zaplanowanym wcześniej scenariuszem. Pozwalają na błyskawiczną reakcję na pojawiające się okazje inwestycyjne. Roboty nie zastanawiają się, nie jedzą, nie śpią, nie narzekają. Po prostu wykonują Twoje polecenia – więcej na ten temat już w czwartek, 29 czerwca, podczas bezpłatnego webinaru.


Z gotowych algorytmów na rynkach finansowych korzystają przede wszystkim wielkie instytucje finansowe, które zlecają tworzenie strategii matematykom, fizykom, programistom, ale także inwestorzy indywidualni. Jednak ci pierwsi dysponują przewagami, które są trudne do ominięcia przez inwestorów indywidualnych. Wielkie podmioty działające na rynkach finansowych posiadają znacznie większe środki na inwestycje w ludzi tworzących mechanizmy działające na rynkach oraz z narzędzia i technologie (w tym sprzęt IT i serwery). Możliwość lepszej dywersyfikacji portfela, większe środki na zabezpieczanie swoich pozycji, dostęp do szerokiej bazy danych historycznych to kolejne przewagi instytucji. Przygotowywane przez nich systemy przeszukują tysiące walorów jednocześnie, wyszukując najlepszych warunków do zawarcia transakcji, wyprzedzając pozostałych uczestników rynku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jak konkurować z “dużymi graczami”?

Podążając za rosnącym zainteresowaniem inwestorów innowacyjnymi rozwiązaniami, EFIX Dom Maklerski stworzył nowoczesne narzędzie do prostego i intuicyjnego tworzenia zautomatyzowanych strategii, jakim jest Arena.

Arena pozornie przypomina tradycyjne oprogramowanie do analizy technicznej, jednak daje inwestorom znacznie większe możliwości. Arena to miejsce do tworzenia strategii inwestycyjnych w intuicyjny i prosty sposób. Każda linia, czy użyty wskaźnik może stać się elementem składowym Twojej strategii automatycznej. W łatwy sposób wyznaczysz miejsca, w których oczekujesz sygnałów kupna lub sprzedaży, a także przetestujesz jakość sygnałów rysując linię kapitału powstałą na bazie danych historycznych. Możliwości programu ogranicza wyłącznie nasza wyobraźnia. Czas poświęcony kodowaniu możesz za to poświęć na obmyślanie swojego planu na inwestowanie, dobór narzędzi i wykorzystywanie atrakcyjnych okazji do uruchomienia transakcji.

Uruchom i kontroluj

Gotową strategię wystarczy uruchomić na swoim rachunku za pomocą programu Exeria. Wykorzystując przygotowaną wcześniej strategię mamy możliwość uruchomienia do automatycznej realizacji zleceń lub włączyć robota w formie półautomatycznej, aby samodzielnie potwierdzić realizację każdego zlecenia.

Rozwój programu

Projekt EXERIA rozwija się nieustannie. Exeria Alpha to dostępna z każdego urządzenia (komputera, tabletu, telefonu) webowa platforma transakcyjna, w której inwestorzy mogą budować i testować swoje strategie metodą drag and drop, tworzyć i uruchamiać swoje portfele inwestycyjne (działania są realizowane w chmurze obliczeniowej), używać automatycznych skanerów, wskaźników, barometrów, obserwować wydarzenia, rekomendacje i sygnały bezpośrednio na wykresie.

Dzisiaj, aktywni inwestorzy, którzy oglądają wykresy i notowania są przywiązani do swoich ekranów. Exeria to zmienia i uwalnia od nudnych zadań. W rezultacie możemy inwestować na większej ilości rynków obniżając ryzyko dzięki większej dywersyfikacji. Ogromną zaletą Exerii jest ograniczenie emocjonalnych decyzji podczas realizacji transakcji i inwestowanie zgodne z przygotowanym i przetestowanym planem.

Zapisz się na webinar “Jak EXERIA zmieni Twój trading?” i zobacz, jak proste jest korzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań dla inwestorów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here