Naga Marketsmężczyzna szukający pracyWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych oraz danych dot. zamówień środków trwałych.


Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo pesymistycznych prognoz zakładających wzrost liczby wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych do 216 tys., w tygodniu kończącym się 19 października 2019 roku ich ilość uplasowała się ostatecznie na poziomie 212 tysięcy, co stanowi spadek o 6 tys. w porównaniu z dodatnio zrewidowanym odczytem sprzed tygodnia (218 tys.)

Fakt ten przyczynił się także do spadku 4-tygodniowej średniej, która wyniosła 215,000 wobec zrewidowanej średniej sprzed tygodnia (215,750).

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Zdecydowanie gorzej wypadły natomiast dane dot. zamówień środków trwałych. Z najnowszego raportu Census Bureau wynika bowiem, że ich wartość spadła we wrześniu br. o 2,8 mld USD lub 1,1% do 248,2 mld USD, co było wynikiem zdecydowanie gorszym od prognoz zakładających spadek jedynie o 0,5%.

NZDUSD w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice poziomu 0.6430, gdzie już we wtorek pojawiła się pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

Weź udział w darmowym kursie inwestowania i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

Kurs pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM BOŚ: Eurocash z podniesionym poziomem docelowym akcji. Spółka na dziennym oporze
Następny artykułMario Draghi dotarł do końca swojej walki o uratowanie euro. Podsumowanie EBC
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here