Naga MarketsNouriel Roubini profesor z Nowego JorkuBitcoin jest “wykładniczą, paraboliczną bańką”, a inwestorzy, którzy go kupują są “aroganckimi, nieświadomymi” fanatykami. Taka uważa Nouriel Roubini, profesor ekonomii z New York University, zwany Doktorem Doomem.

Roubini przedstawił swoje uwagi w wywiadzie dla CFA Institute. Chyba nikogo nie szokuje to, że ponownie atakuje kryptowaluty. Od dawna twierdzi, że są bezwartościowe, a ich zwolennicy to idioci.

Ślepi fanatycy

Dziś “Doom” mówi, że nie rozumie tego, jak fani bitcoina mogą być -jego zdaniem – tak ślepi. Ponoć pierwszy raz styka się z czymś takim:

“Nigdy w życiu nie widziałem [tylu] ludzi, którzy są tak aroganccy w swych poglądach – którzy są totalnymi fanatykami w kwestii tej nowej klasy aktywów – a jednocześnie całkowicie i kompletnie nieświadomi podstaw ekonomii, finansów, pieniędzy, bankowości, bankowości centralnej i polityki monetarnej.”

Oto recenzja społeczności kryptowalut w oczach ekonomisty:

“Chcą wymyślić wszystko [na nowo] w temacie pieniędzy, ale większość z nich jest absolutnie, całkowicie nieświadoma. Stosunek arogantów do ignorantów jest zdumiewający.”

Obserwatorów rynku jednak może dziwić jedno. Dlaczego Roubini obsesyjnie mówi o tym temacie. Przecież pytany przez media o BTC, mógłby zbyć dziennikarzy krótkimi odpowiedziami, podczas gdy często uderza w ten rynek we wszelkie możliwe sposoby.

Apokalipsa jest bliska

Nouriel Roubini jest znany z tego, że przewidział krach sprzed 10 lat. Tyle, że dziś można odnieść wrażenie, że znalazł sobie w owych, mrocznych wizjach przyszłości sposób na życie. Jego wróżenie nowej bessy i kryzysów przyciągają media, a to z kolei może przekładać się na zainteresowanie jego osobą i jego publikacjami.

W ten sposób Roubini jest podobny do Roberta Shillera, profesora ekonomii na Uniwersytecie Yale. Podobnie jak Roubini, Shiller specjalizuje się w przewidywaniu baniek finansowych. W związku też stale uważa, że recesja jest tuż za rogiem.

Ponieważ działanie giełdy i gospodarki jest oparte na powtarzających się cyklach, Roubini czasami miewał rację, kiedy twierdził, że katastrofa jest blisko. Nie oznacza to jednak, że zawsze jego prognozy okazują się prawdziwe…


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here