Naga Marketsdeutsche-bank-polska

“Nie o wszystko możemy winić Chiny” – stwierdza w swojej najnowszej rekomendacji walutowej Deutsche Bank. Jednocześnie przekonuje on swoich klientów, że również amerykańska Rezerwa Federalna “maczała palce” w ostatnich zawirowaniach na rynku surowcowym. Wszystko wyjaśniono w tekście poniżej:


Alan Ruskin – dyrektor i główny zarządzający w departamencie walut G10 Deutsche Banku przypomina zależność, która istnieje już od przeszło 40 lat. Przedstawiciel Deutsche Bank wylicza, że za każdym cyklem podwyżek Fed na rynku finansowym dochodzi do jakiegoś “wypadku przy pracy”. Wygląda na to, że tym razem ofiarą Amerykanów padły surowce – zauważa Ruskin, za przykład dając cenę ropy brent, która spadła w zeszłym tygodniu do 42 USD.

Ruskin przekonuje, że pozostanie w “epicentrum zawieruchy” jaką powoduje za każdym razem podwyżka amerykańskich stóp procentowych, jest dobrą i jednocześnie złą informacją dla surowców i walorów z nimi powiązanych. Deutsche Bank zauważa, że choć niskie ceny na rynku surowcowym mogą źle wpłynąć na wydatki inwestycyjne przedsiębiorstw, to sektor prywatny wydaje się całkiem nieźle chroniony, zwłaszcza w porównaniu do innych ewentualnych wstrząsów jakie mogłaby wywołać Rezerwa.

Podobne “szoki surowcowe” zdaniem Ruskina dostarczają rynkowi walutowemu sporej dawki – jak sam określa – “gry” pomiędzy producentami, a konsumentami. Jego zdaniem, wciąż istnieje spora liczba okazji na walutach surowcowych, które warto wykorzystać. Dlatego dzisiejsze prognozy Deutsche Banku i Alana Ruskina zakładają w średnim terminie poziom 0,6000 na AUD/USD, 0,5000 na NZD/USD oraz 1,40 na USD/CAD.

USD/CAD przyspiesza wzrosty. Zdaniem Alana Ruskina z Deutche Bank, USD/CAD utrzyma tą tendencję przynajmniej do poziomu 1,60
USD/CAD przyspiesza wzrosty. Zdaniem Alana Ruskina z Deutche Bank, USD/CAD utrzyma tą tendencję przynajmniej do poziomu 1,40.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here