Naga MarketsDziś tj. 4 października analitycy działu strategii na rynku FX w grupie bankowej United Overseas Bank określili dalszy kurs dwóch najpopularniejszych par walutowych EUR/USD i GBP/USD oraz uzasadnili swoją opinię licznymi spostrzeżeniami oraz technicznymi aspektami wykresu. W ich opinii EUR/USD dotrze do poziomu 1.1390 po przebiciu 1.1450. Natomiast GBP/USD w ocenie analityków ma duże szanse na test poziomu 1.2900.


Rekomendacje dużych banków publikujemy przy wsparciu brokera STO.

EUR/USD

Według strategów FX w Grupie UOB, para może kontynuować ruch spadkowy z testem na 1.1390 ​. Kluczowym poziomem dla wzrostów pozostaje przebicie poziomu 1.1580.

Komentarz intraday: EUR/USD silnie zareagował spadkami po dotarciu do lokalnego oporu 1.1593, by następnie przełamać istotne wsparcie 1.1500. Impet w dół znacznie wzrósł, a obecna akcja cenowa jest po stronie sprzedających. Jednak zwracamy uwagę na poziom 1.1450, który jest dość silnym wsparciem i chociaż spadek poniżej tego poziomu nie byłby dla nas zaskakujący, to kolejne wsparcie na poziomie 1.1420 na razie pozostaje poza zasięgiem. Najbliższy opór to 1.1515, a następnie poziom 1.1550. Oczekujemy, że ten drugi będzie na tyle silny, aby utrzymać potencjalnych kupujących w ciągu dnia.

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: O ile spodziewaliśmy się osłabienia EUR od ostatniego piątku, to tempo i zasięg spadku nadal nas zaskakuje. Podkreśliliśmy wczoraj (03 października), że jest szansa, że ​​EUR “osłabi się w kierunku następnego wsparcia na 1.1450”, ale dodaliśmy, że “ten poziom nie pojawi się tak szybko”. Po ostrym spadku w późnych godzinach do 1.1450, ponowny retest tego poziomu wydaje się być do osiągnięcia w ciągu najbliższych 24 do 36 godzin. Przebicie tego poziomu otworzyłoby drogę na 1.1390. Patrząc w przyszłość, pomimo ogólnego negatywnego nastawienia dla EUR, mamy zastrzeżenia, co do trwałości obecnego trendu spadkowego na EUR/USD. Innymi słowy, nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby uznać to za bessę. Mimo to oczekujemy, że EUR pozostanie pod presją, dopóki nie zdoła przełamać “kluczowego oporu” na poziomie 1.1580.

Zobacz również: TMS: EUR/USD po 1.22 w I kw. 2019 r.

GBPUSD

Biorąc pod uwagę analizę strategów walutowych w Grupie UOB, perspektywa krótkoterminowa dla „kabla” pozostaje neutralna, chociaż może on przetestować poziom 1.2900.

Komentarz intraday: Podkreślaliśmy wczoraj, że nie wykluczamy spadku poniżej silnego wsparcia 1.2940, ale utrzymujący się spadek poniżej tego poziomu wydaje się mało prawdopodobny. Para GBP/USD utrzymywała się powyżej 1.2940 przez większość wczorajszego dnia, a następnie szybko spadła do poziomu 1.2925 w późnych godzinach sesji. Pomimo przebicia tego istotnego wsparcia, impet w dół został szybko zanegowany. W naszej opinii wszelkie słabości mogą wspierać test wsparcia 1.2900 (kolejne wynosi 1.2860).

Zostań klientem STO i otrzymuj tygodniowe Big Bank Report

Rozwój sytuacji w przeciągu najbliższych 1-3 tygodni: Podkreślaliśmy wczoraj, że “impet w dół dominuje na parze GBP/USD, jednak przebicie poziomu 1.2940 jest mało prawdopodobne “. To powiedziawszy, nie oczekujemy, że 1.2940 zostanie ponownie przetestowane w ciągu najbliższych 24 godzin. Pomimo dzisiejszego ożywienia, obecna słabość funta nie wykazuje jeszcze oznak stabilizacji i spodziewamy się, że w najbliższych dniach brytyjska waluta pozostanie pod dalszą presją. Wyraźne przebicie 1.2940 sugerowałaby, że GBP/USD ma otwartą drogę do 1.2900. W zależności od akcji cenowej w ciągu najbliższych kilku dni, test wsparcia na 1.2860 nie byłby dla nas zaskoczeniem. Z drugiej strony tylko przełamanie kluczowego oporu na poziomie 1.3080 wskazywałoby, że funt brytyjski znalazł krótkoterminowe dno. Tygodniowe maksimum 1.3116 jest prawdopodobnie na tę chwilę niezagrożone.

Zobacz również: Rośnie ryzyko kryzysu na świecie, rynki wschodzące pod presjąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułWarren Buffet – historia prawdziwa
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin nie pokona $9 tys. w tym roku?
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here