Naga MarketsDlaczego dolar był tak słaby i co dalej z USD i innymi walutami? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata Walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Względny optymizm ws. Brexitu i wojny handlowej

Analityk poruszył też wątek Brexitu i możliwych scenariuszy na poniedziałek, a także przeanalizował wątek amerykańskich ceł nałożonych na produkty z UE. W trakcie programu pojawiło się także pytanie o to, co przyniesie kolejna runda rozmów USA-Chiny?

Dolar zaliczył w tym tygodniu kolejny wyraźny spadek. Widać, że doszło do złamania wzrostowej linii trendu na indeksie dolara. Ruch ten każe postawić pytanie czy przypadkiem nie dochodzi do próby złamania średnioterminowego trendu? – powiedział analityk BOŚ.

W ostatnim czasie poznaliśmy gorsze dane z USA, co zwiększa szanse na kolejne cięcie stóp procentowych przez Fed, co w konsekwencji powinno osłabić amerykańską walutę. Szacunki pokazują, iż istnieje aż 85% szans na obniżkę pod koniec października.

Nastroje co do Brexitu wydają się być względnie pozytywne. Utrzymują się również dobre nastroje co do dalszego porozumienia na linii USA-Chiny. Rozmowy mają być wznowione w przyszłym tygodniu – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here