Naga Markets

Elon Musk nadal jest jednym z największych czynników wpływających na cenę Dogecoina, co po raz kolejny udowodnił dzisiaj CEO Twittera. Wystarczyło, że jedna z najbogatszych osób na świecie zażartowała pisząc: „Najwyższy czas, abym się przyznał, że wypuściłem psy”, w nawiązaniu do muzycznego hitu „Who let the dogs out”, by cena DOGE/USD eksplodowała. Musk udostępnił także zdjęcie z napisem.

Dogecoin: Elon Musk po raz kolejny wpływa na kurs DOGE/USD

Nabazgranym pismem na obrazku napisano: „To byłem ja, ja wypuściłem psy”. W krótkim czasie cena Dogecoina w reakcji na tweet Muska wzrosła o 6,6%. Shiba Inu również odnotował wzrost ceny o 2,5%, prawdopodobnie dlatego, że miliarder mówił o psach w liczbie mnogiej.Co tak naprawdę oznacza tweet Muska lub czy ma głębsze znaczenie, można tylko spekulować, jak zawsze. Społeczność Dogecoina natychmiast ożywiła pogłoski, że Musk w ten sposób sugeruje, iż DOGE zostanie zintegrowany z Twitterem.

Capital.com

Teoria ta wydaje się jednak mało prawdopodobna. W kolejnym tweecie Musk napisał: „Sprawdź fakty @CommunityNotes”.

AVA Trade

Co ciekawe, zaledwie kilka godzin przed tweetem Muska, konto Community Notes na Twitterze opublikowało wiadomość informującą, że od dzisiaj użytkownicy otrzymają powiadomienie, gdy nastąpi reakcja społeczności w tweecie, na który odpowiedzieli, polubili lub przesłali dalej.

Pomoże to ludziom zyskać dodatkowy kontekst, który w przeciwnym razie mogliby przegapić – napisano w ogłoszeniu. W związku z tym wydaje się prawdopodobne, że najnowszy tweet Muska miał po prostu zwrócić uwagę na nową funkcję Twittera, jednocześnie ponownie okazując swoje zamiłowanie do DOGE.

Jeśli chodzi o zachowanie ceny DOGE to nie żadna nowość, że jego zmienność wzrosła. W przeszłości praktycznie każdy tweet Elona Muska powodował nagły wzrost ceny Dogecoina.

Istnieją nawet badania nad wpływem Elon Muska na kurs DOGE/USD. W wyniku badania Blockchain Research Lab nastąpił skok cen średnio o około trzy procent dla wszystkich 47 wydarzeń po tym, jak Musk napisał na Twitterze o DOGE.

Cena Dogecoina pozostaje w wąskiej konsolidacji

Jednak spojrzenie na wykres dzienny pokazuje, że nagły wzrost ceny DOGE nie był tak naprawdę znaczący. Cena Dogecoina mieści się obecnie w przedziale od 0,08 do 0,09 USD. Rajd wywołany przez Elona Muska zakończył się przed kluczowym poziomem oporu 0,09 USD.

Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview

Dan Levy z Barclays wystawił rekomendację dla spółki Muska z ceną docelową 275 dolarów we wtorek, twierdząc, że Tesla wyróżnia się zgodnie z przyjętymi przez niego założeniami. Zdaniem analityka, producent samochodów elektrycznych równoważy cykliczną presję krótkoterminową z przyjętymi długoterminowymi celami.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułKurs USD/JPY zmienia kierunek. Bullard osłabia dolara
Następny artykułMarcin Kiepas z Tickmill komentuje bieżące kursy walut. Puls Rynków, 22 lutego 2023 r.
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.