Naga MarketsDogecoin w kręgu zainteresowania Tesli? Elon Musk pracuje z devami DOGECena Dogecoina wystrzeliła mocno w górę po tym, gdy Elon Musk opublikował tweeta o tym, że zespół developerów Doge pracuje nad usprawnieniem systemu transakcyjnego. Jednocześnie, CEO Tesli zaznaczył, że nie porzuca idei krypto, a jedynie nie akceptuje obecnych wysokich kosztów środowiskowych kopania Bitcoina.

Elon Musk pracuje z devami Doge nad poprawą systemu transakcyjnego

Kurs DOGE/USD w czwartek wzrósł o 24,9%, a w piątek rano kontynuuje zwyżkę o kolejne 14% w dużej mierze dzięki wpisowi Elona Muska na Twitterze. Ponownie, ekscentryczny miliarder nawiązał do Dogecoina i tym razem już naprawdę trudno nie mieć wrażenia, że to żart.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pracuję z developerami Doge, aby usprawnić wydajność systemu transakcyjnego. Potencjalnie obiecujące. – stwierdził Elon Musk.

Wiadomość zostało opublikowana dzień po tym, gdy Musk przedstawił oświadczenie, z którego wynika, że Tesla zrezygnowała z obsługi płatności za pojazdy w Bitcoinie uzasadniając decyzję kwestiami środowiskowymi.

Zobacz również: Cena Bitcoina runęła wskutek decyzji Tesli o wycofaniu płatności w BTC

invest

Tesla zawiesiła możliwość kupna pojazdów przy użyciu Bitcoina. Jesteśmy zaniepokojeni rosnącym użyciem paliw kopalnych do kopania Bitcoina i transakcji z jego użyciem, szczególnie węgla, który ma najgorszy charakter emisji ze wszystkich z nich. – stwierdził Elon Musk we wpisie na Twitterze.

– Kryptowaluty to dobry pomysł z wielu względów i wierzymy, że ma obiecującą przyszłość, ale to nie może stać się wielkim kosztem dla środowiska. Tesla nie sprzeda żadnego Bitcoina i zamierzamy użyć go do transakcji gdy do kopania zostaną wykorzystywane zrównoważone źródła energii. Przyglądamy się także innym kryptowalutom, które zużywają mniej niż 1% energii wymaganej do transakcji Bitcoinem. – dodał.

fpmarkets

Decyzja Tesla Inc. była sporym zaskoczeniem dla środowiska kryptowalutowego, co zresztą miało przełożenie na kurs BTC/USD, który zapewne wskutek właśnie tej informacji opadł z okolic 56 tys. dol. do okolic 46 tys. dol.

Kilkanaście godzin po publikacji oświadczenia Tesli, Musk uspokoił swoich fanów na Twitterze:

By być jasnym, bardzo wierzę w krypto, jednak nie może ono napędzać olbrzymiego wzrostu zużycia paliw kopalnych, szczególnie węgla. – stwierdził Elon Musk.

Zatem, dlaczego akurat Dogecoin miałby być następcą Bitcoina, gdy obie kryptowaluty są dość podobne w konstrukcji? Może dlatego, że tego chce lud:

Jeszcze we wtorek Musk zapytał na swoim profilu: “Czy chcesz, żeby Tesla zaczęła akceptować $DOGE?”. Ponad 78% z 4mln głosów brzmiało: TAK.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here