Naga MarketsElon Musk w przeróbce opublikowanej na Twitterze

Elon Musk dopiero co informował w tym tygodniu, że ma zamiar zrobić sobie przerwę od Twittera, po tym jak część jego wpisów podbijała wartość różnych rynkowych aktywów, między innymi bitcoina, czy też akcji polskiej spółki CD Projekt. Jak się jednak okazało założyciel Tesli nie potrafi wytrzymać zbyt długo bez aktywności w popularnym serwisie społecznościowym i w czwartek opublikował w nim grafikę z dopiskiem „nie ma za co”. W efekcie notowania kryptowaluty Dogecoin (DOGE) poszybowały w górę o ponad 50%.

  • Grafika opublikowana przez Elona Muska to przeróbka z filmu Król Lew. Elon Musk trzyma na niej popularnego „pieseła” będącego symbolem kryptowaluty Dogecoin
  • Dla rynków był to wystarczający impuls, aby podbić wycenę cyfrowego aktywa o 50%, w efekcie czego testowało ono poziom 0,0598 dol.
  • Wcześniej Elon Musk podbił między innymi cenę bitcoina. Wtedy wystarczyło, że zmienił swój opis konta na Twitterze dodając do niego symbol kryptowaluty

Elon Musk jako Rafiki, Doge jako Simba. Prezes Tesli znowu wpływa na rynek swoim „ćwierknięciem”

Opublikowany przed godziną 09:00 czasu polskiego post na Twitterze prezentuje scenę z Króla Lwa, w której Rafiki unosi w górę Simbę, prezentując królestwu zwierząt nowego króla. W grafice podmieniono jednak głowy głównych postaci: W rolę Rafikiego wciela się tutaj Elon Musk, natomiast małym lwiątkiem jest „pieseł”, czyli symbol Dogecoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Musk podpisał „ćwierknięcie” krótkim zwrotem „nie ma za co”, dając jasno do zrozumienia społeczności kryptowalutowej, że celem tego krótkiego postu było spekulacyjne podbicie wartości DOGE.

Jak można się było spodziewać, sympatykom Dogecoina w zupełności to wystarczyło, a kryptowaluta niemal natychmiast poszybowała o ponad 50% w górę w trakcie czwartkowej sesji testując okolice 0,06 dol:

Dogecoin silnie w górę w czwartek. Źródło: Tradingview.com

Popularny DOGE od końca stycznia znajduje się pod naporem silnie spekulacyjnych sił po tym, jak internetowa grupa WallStreetBets gromadząca obecnie ponad 8 milionów inwestorów indywidualnych skrzyknęła się, aby sztucznie podbić cenę cieszącej się uznaniem w Internecie kryptowaluty. Wspomniana grupa stała się głośnym tematem na rynku inwestycyjnym po tym, jak wpłynęła na wyraźny wzrost akcji amerykańskiej spółki GameStop, doprowadzając do książkowego wyciskania krótkich pozycji prowadzonych przez duże instytucje finansowe.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena bitcoina | kryptowaluty ranking | bitcoin akcje | cena akcji lotos | giełda nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here