Naga MarketsDogecoin w górę o 25%. Elon Musk znów wrzuca śmieszne memy o piesku
Elon Musk swoją aktywnością na Twitterze potrafi manipulować cenami kryptowalut

Elon Musk ponownie tweetował o Dogecoinie. Rezultat mógł być tylko jeden: gwałtowny wystrzał notowań kryptowaluty w górę o 25%. Tym razem, miliarder chciał utrzeć nosa algorytmom tradingowym, które skanują jego wpisy w poszukiwaniu słów kluczowych takich jak “Doge” czy “Dogecoin”. Po prostu wrzucił grafikę z memem.

Elon Musk znów tweetował o Dogecoinie

Dogecoin znów zawitał na twitterowy profil jego największego internetowego zwolennika na przestrzeni ostatnich tygodni. Właściciel Tesli oraz SpaceX zdaje się czerpać sporą przyjemność z obserwowania swojego wpływu na notowania coina i nie jest chyba zaskoczeniem, że kolejny raz właśnie jego wpis wywołał natychmiastową zwyżkę kursu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tym razem, rajd był raczej skromny – przynajmniej w odniesieniu do poprzednich zagrań ze strony Muska. Jednak 25% i tak należy uznać za całkiem solidny rezultat.

fpmarkets

Musk był oszczędny w słowach, a opublikowany przez niego w środę wpis to zaledwie jedno słowo będące podpisem grafiki, która w swojej wymowie nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Dosłownie. – tweetował w środę Musk.

Po dziesięciu minutach od wrzucenia mema z psem astronautą, który wbija w geście triumfu flagę Dogecoina na powierzchni Księżyca, Musk zatweetował raz jeszcze:

– Na prawdziwym księżycu. – dodał właściciel SpaceX.

W ostatnich tygodniach ekscentryczny miliarder publikuje mnóstwo wpisów o Bitcoinie oraz Dogecoinie. Odpowiedź co do tego, dlaczego pierwsza z nich tak często pojawiała się na jego profilu, już znamy. Tesla, której Musk jest prezesem, kupiła BTC o wartości 1,5 mld dol.

Zobacz również:Tesla skorzystała z usług jednej z dużych giełd kryptowalut

Dogecoin do tej pory pozostawał zagadką. W środę poznaliśmy jednak jej rozwiązanie. Na pytanie jednego z obserwujących o to dlaczego Musk publikuje tak dużo wpisów o Dogecoinie, miliarder odpisał:

Kocham psy i memy. – skwitował krótko.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji mercator medical | btc | theppro | kurs eur online | kurs akcji lotos |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here