Naga MarketsDogecoin: twórca DOGE twierdzi, że kryptowaluty to najgorsza część kapitalizmuDogecoin dla wielu meme-inwestorów wydaje się być doskonałym żartem z systemu finansowego. Zresztą, swego czasu sam DOGE powstał jako dowcip dwóch developerów. Jednak jednemu z nich, Jacksonowi Palmerowi, nie jest już do śmiechu. Jego zdaniem, kryptowaluty to doskonały sposób wykorzystywany przez bogaczy, by stawać się bogatszymi kosztem biednych.

Twórca DOGE kontrowersyjne o kryptowalutach

Dogecoin był szansą na zarobienie dużych pieniędzy, jeśli zainwestowało się w niego jeszcze przed kilkoma miesiącami. Jednak dla tych, którzy ulokowali w nim środki na samym szczycie z początku maja, mógł okazać się powodem utraty sporej części kapitału. Amatorzy na rynek wchodzą przeważnie właśnie w takim końcowym momencie hossy, gdy doświadczeni uczestnicy rynku kończą swoje inwestycje.Bez ogródek o kryptowalutach wypowiedział się twórca DOGE, Jackson Palmer. Jego zdaniem, krypto jest doskonałym sposobem dla bogatych, by stawać się bogatszymi kosztem ludzi biednych.

Po latach studiowania tego tematu, sądzę, że kryptowaluty to czysto prawicowa, hiperkapitalistyczna technologia stworzona głównie do tego, by zwiększyć majątek jej proponentów przez kombinację unikania podatków, zmniejszania nadzoru regulacyjnego i sztucznie stworzonej niskiej podaży. – podkreślił Palmer.

Co więcej, twórca DOGE zwrócił uwagę na to, że kryptowalutom daleko jest od głoszonego przez wiele lat zdecentralizowanego i libertariańskiego podejścia, które miało być alternatywą dla klasycznego pieniądza i systemu monetarnego. Według niego, sytuacja ma przedstawiać się przeciwnie: krypto ma być kontrolowane przez potężny kartel majętnych osób.

Zobacz również: Dogecoin spadnie na poziomy najniższe od kwietnia? Wolumen DOGE szoruje po dnie

Kryptowaluty są jak wzięcie najgorszych części dzisiejszego systemu kapitalistycznego, twierdzi współtwórca DOGE

Palmer zaznaczył, że ten kartel jest już zbratany z wieloma instytucjami systemu finansowego, które według swoich założeń miały zastąpić kryptowaluty.

Branża kryptowaluta wykorzystała sieć wątpliwych koneksji biznesowych, kupiła influencerów i zapłaciła za promocję w mediach by stale wspierać model “szybkiej kasy” w celu wyciągnięcia pieniędzy od naiwnych i zdesperowanych. – podkreślił Palmer.

Finansowe wykorzystanie bez wątpienia istniało przed kryptowalutami, ale to krypto jest niemal całkowicie zaprojektowane, żeby stworzyć metodę zarabiania na innych bardziej wydajną dla tych na samej górze i mniej bezpieczną dla tych narażonych na dole. – nie owijał w bawełnę twórca DOGE.

Palmer kontynuował dalej, tworząc wizję “dzikiego zachodu” finansów, w którym nie działają instytucje, a kwestia właściwego zabezpieczenia się przed oszustwami leży po stronie użytkownika, gdy uczestnicy rynku umywają ręce:

Kryptowaluty są jak wzięcie najgorszych części dzisiejszego systemu kapitalistycznego (korupcja, nierówności, oszustwa) i wykorzystanie oprogramowania do technicznego ograniczenia możliwości interwencji (audytu, regulacji, opodatkowania), która pełni rolę ochrony dla przeciętnej osoby. – kontynuował Palmer w serii tweetów.

Straciłeś hasło do konta oszczędnościowego? Twoja wina. Jesteś ofiarą oszustwa? Twoja wina? Miliarderzy manipulują rynkiem? Nazywa się ich geniuszami. To właśnie ten typ niebezpiecznego kapitalizmu “każdy na każdego”, do ułatwienia którego kryptowaluty zostały stworzone. – dodał.

Plus500

Zasadne jest zatem pytanie: w takim razie po co Palmer stworzył i wciąż trzyma przy życiu dogecoina, który jest chyba najlepszym urzeczywistnieniem tego, przed czym przestrzega. Cóż, Jackson Palmer od wielu lat nie jest już związany z DOGE i porzucił ten projekt już dobrych kilka lat temu: już w 2015 roku przekazując swoje środki pozyskane z DOGE na cele charytatywne. Nie jest także związany już z żadnym przedsięwzięciem krypto.

Często pytają mnie: “czy kiedyś wrócisz do kryptowalut?” lub czy zacznę znowu regularnie pisać na ich temat. Moja odpowiedź to “NIE”. – podsumował współtwórca DOGE.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here