Naga MarketsDogecoin to przepis na katastrofę, twierdzi znany biznesmen i szef Bain CapitalKurs Dogecoina od początku roku zyskał już ponad 10 tys. i choć pojawia się wiele historii inwestorów, którzy zarobili krocie na zwyżce tej kryptowaluty, to nie brakuje także sceptyków. Jednym z nich jest szef firmy Bain Capital, Steve Pagliuca. Jego zdaniem, Dogecoin to “przepis na katastrofę”.

  • Steve Pagliuca jest znany także jako współwłaściciel Boston Celtics, drużyny amerykańskiej ligi koszykarskiej NBA
  • W wywiadzie dla Bloomberg TV podzieli się on swoimi przemyśleniami na temat kryptowalut
  • Jest negatywnie nastawiony wobec DOGE, ale docenił wybrane zalety Bitcoina

Dogecoin receptą na katastrofę – Steve Pagliuca

Dogecoin rozbudza marzenia wielu inwestorów, ale wywołuje także niepokój u niektórych doświadczonych uczestników rynku, jak np. u Steve’a Pagliuci, szefa prywatnej firmy inwestycyjnej Bain Capital

Te artykuły również Cię zainteresują
Oczywiście, to może być świetna zabawa kupować dolara albo dwa w Dogecoinach, ale zdecydowanie nie inwestowałbym moich oszczędności w to. – stwierdził Steve Pagliuca.

Dogecoin wygląda jak recepta na katastrofę dla ostatniej osoby, która go kupi. – podkreślił.

Dogecoin to przepis na katastrofę, twierdzi znany biznesmen i szef Bain Capital
Notowania DOGE/USD. Źródło: tradingview.com

Jednak biznesmen ma swoje wątpliwości także wobec innych kryptowalut. Jak sam stwierdził, nie jest w stanie pojąć fenomenu Bitcoina i ma olbrzymią trudność ze zrozumieniem, jak inni mogą postrzegać najpopularniejszą krypto jako “działającą walutę”.

Plus500

Niemniej, Pagliuca dostrzegł pewne pozytywne cechy w Bitcoinie ze strony inwestycyjnej, a nie pieniężnej. Jego zdaniem, BTC może być dobrą alternatywą dla złota z uwagi na to, że jest łatwo podzielny i łatwy w przenoszeniu.

Bitcoin jest tak naprawdę znacznie bardziej wydajnym aktywem do przechowywania waratości. Można o przesyłać, jest podzielny. Technologia blockchain jest fantastyczna, jednak wciąż sądzę, że jeszcze długa przed nią droga. – podkreślił Steve Pagliuca.

Zobacz również: Wykres Dogecoina w ostatnich tygodniach wyrysował twarz DOGE

invest

Jedną z dużych przeszkód na drodze Bitcoina i blockchainu mogą okazać się regulacje. Jeśli BTC zostanie prawnie zaakceptowany jako legalna forma płatności, to Pagliuca spodziewa się, że rządy wielu państw zadecydują o wprowadzeniu surowych regulacji: coś czego branża kryptowalut obawia się chyba najbardziej.

Z jednej strony regulacje pomagają uczestnikom rynku w ustalaniu ścieżek działania i zapewniają bezpieczeństwo wykonywania transakcji, jednak z drugiej strony eliminują element prywatności i wprowadzają dodatkowe koszty.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here