Naga MarketsDogecoin: to niebezpieczne kupować teraz DOGE zdaniem guru kryptowalutKurs Dogecoina w czwartek przed południem opada o niemal 9%, choć względem początku tygodnia i tak jest wyżej o 60%. Znany inwestor i zwolennik kryptowalut Mike Novogratz stwierdził, że obecne poziomy Dogecoina są niebezpieczne do kupowania, co może dla inwestorów oznaczać utratę dużej sumy pieniędzy.

  • Mike Novogratz jest CEO Galaxy Digital, znanej firmy inwestycyjnej specjalizującej się w cyfrowych aktywach
  • W innej wypowiedzi Novogratz stwierdził, że Dogecoin jest “środkowym palcem” wobec systemu finansowego
  • Dogecoin od początku roku zwiększył swoją wartość ponad 120-krotnie

Dogecoin może przynieść duże straty nowym inwestorom, ostrzega CEO Galaxy Digital

Dogecoin w ostatnich miesiącach wystrzelił nieprawdopodobnie w górę drożejąc od początku roku o ponad 12 tys. proc.! Znany inwestor Mike Novogratz zaznaczył, że obecny rajd Dogecoina jest odzwierciedleniem rozczarowania młodszych inwestorów tym jak obecnie wyglądają rynki finansowe oraz gospodarka.

Te artykuły również Cię zainteresują
Świat, w którym stopy procentowe są bliskie 0% lub nawet niżej, zachęcił do inwestowania w rosnący sektor kryptowalut i wywołał spekulacyjny ferwor wobec aktywów takich jak Bitcoin, Dogecoin czy akcje GameStop. – zaznaczył Mike Novogratz.

Dogecoin: to niebezpieczne kupować teraz DOGE zdaniem guru kryptowalut
Kurs DOGE/USD. Źródło: tradingview.com

Przy tej samej okazji ostrzegł on przed inwestowaniem w memiczną kryptowalutę, która jest parodią obecnej sytuacji w sektorze finansowym.

To niebezpieczne, aby być spekulantem (jeśli chodzi o kryptowaluty – przyp. red.) – stwierdził ogólnie Novogratz.

Plus500

To spore niebezpieczeństwo, aby kupować w tym momencie i jednocześnie obstawiać teraz przeciwko Dogecoinowi… można na tym stracić dużo pieniędzy. – dodał.

Zobacz również: Cena złota ponownie blisko 1800 dol. za uncję w czwartek rano

invest

Novogratz podkreślił jednak, że nie chce urazić tym inwestorów lokujących środki w Dogecoinie. Niemniej uważa, że warto zwrócić uwagę na olbrzymią zmienność notowań tej kryptowaluty w obecnym czasie.

CEO Galaxy Digital jest szczególnie zaniepokojony tym, że nowicjusze na rynku stracą olbrzymią ilość pieniędzy, jednak widzi także olbrzymie majątki stworzone przez rajd kryptowalut w ostatnim czasie. Jako anegdotę podał przykład kolegi jego syna, który dzięki przychodom z Doecoina opłaci swój kredyt studencki, co w USA jest nie lada brzemieniem dla osoby kończącej swoją edukację.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here