Naga MarketsCena Dogecoina blisko kluczowego wsparcia. Wolumen DOGE szoruje po dnieDogecoin rozbudził marzenia wielu inwestorów obserwujących nieprawdopodobną zwyżkę jego ceny w pierwszych 4 miesiącach tego roku. Choć w maju byliśmy świadkami niesamowitego rajdu w kierunku rekordowych szczytów powyżej 73 centów, to olbrzymia przecena o ponad 70% w ciągu 2 miesięcy poddała w wątpliwość siłę DOGE. Kurs memicznej kryptowaluty pokonuje kluczuwe wsparcie na wysokości poziomu 20 centów, otwierając sobie drogę do dalszych spadków, w kierunku poziomu 16 centów.

Dogecoin traci w obliczu bessy na rynku krypto

Cena Dogecoina w środę rano opada o ponad 3% do 19,3 centów, pogłębiając zakres korekty od szczytów do blisko 74%. Kurs DOGE/USD zbliża się do linii wyznaczonej przez 200-dniową średnią kroczącą (MA), która już wcześniej w połowie czerwca zatrzymała spadki.Natomiast linia 200-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (EMA) została już przebita, co może sugerować traderom słabość notowań DOGE. Pocieszeniem może być oscylator RSI, który wskazuje na mocne wyprzedanie waloru. Jednak, można powiedzieć, że “co z tego”, gdy od ponad miesiąca jest on poniżej wartości 50 pkt.

Cena Dogecoina blisko kluczowego wsparcia. Wolumen DOGE szoruje po dnie
Kurs dogecoina (DOGE/USD). Źródło: tradingview.com

Niemniej, ostatnim razem, gdy RSI opadł poniżej 30 pkt. sygnał kupna sprawdził się i kurs DOGE/USD zaliczył odbicie w górę o ponad 50%. Miało to miejsce od 22 do 24 czerwca.

Słabo wygląda także wolumen transakcji na parach związanych z DOGE zawieranych na giełdach kryptowalutowych. W czerwcu spadł on o ponad 40% w porównaniu z majem. Można powiązać to z ogólną sytuacją w branży kryptowalut opartą na obawach o przyszłość tych aktywów z uwagi na zamieszanie wywołane przez lokalne chińskie władze.

Plus500

Zobacz również: Dogecoin pojawi się, gdy Tesla wykryje na drodze Shiba Inu, żartował Elon Musk

Elon Musk nie wspomaga dogecoina tak jak kiedyś

Negatywny sentyment trwa nadal, gdy Chiny podtrzymują zakaz kopania Bitcoina. W wyniku zarówno niskich cen i zmienności, spadł wolumen na rynku spot. – stwierdzili analitycy firmy CryptoCompare.

Nie bez znaczenia jest także zauważalnie mniejsza twitterowa aktywność Elona Muska związana z kryptowalutami. Przede wszystkim, ekscentryczny miliarder o wiele ostrożniej wypowiada się na temat BTC.

Choć trzeba przyznać, że Musk starał się ratować twarz po wycofaniu się Tesli z przyjmowania płatności w bitcoinie uzasadniając decyzję kwestiami środowiskowymi, to jego poziom zaangażowania w dyskusję o BTC jest także znacznie niższy niż przed kilkoma miesiącami.

Okazjonalne wpisy nie wystarczają do wywołania maniakalnej fali jaką obserwowaliśmy na rynku kryptowalut w pierwszych miesiącach tego roku. Żarty o DOGE też nie generują ruchu, być może nie są już tak śmieszne?Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here