Naga MarketsDogecoin oraz jego sobowtóry kolejny raz wystrzeliły w góręDogecoin od początku tego roku jest na ustach wszystkich zwolenników kryptowalut. Imponująca zwyżka przysporzyła DOGE wielu nowych fanatyków, ale jak się okazuje, także i naśladowców. Większość z notowań coinów nawiązujących do “pieseła” również obrała wzrostową, niemal rakietową, trajektorię.

  • Od początku roku, kurs DOGE/USD wzrósł o ponad 5300%
  • Swoje maksima wszechczasów wyznaczył 16 kwietnia osiągając poziom niemal 35 centów
  • Astronomiczna zwyżka przyciągnęła uwagę wielu naśladowców, którzy chcą podobieństwem do DOGE przyciągnąć uwagę spekulantów
  • Wśród nich znalazły się projektu Shiba Inu (SHIB), SNOGE, cz też… Weed Doge (WOGE)

Dogecoin z licznymi naśladowcami

Tokeny starające się wykorzystać popularność Dogecoina cechują się w ostatnich dniach olbrzymimi wzrostami wartości. Środowisko kryptowalut w dość cwany sposób chce wykorzystać memiczną popularność krypto z pieskiem Shiba Inu w roli twarzy marki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednym z najmniej oryginalnych sposobów na przechwycenie części manii na Dogecoina, jest po prostu stworzenie tokena o nazwie Shiba Inu (ticker SHIB). Rzecz jasna, spekulacyjne nastroje na rynku krypto wywołały gwałtowne wzrosty kursu tego tokena.

Jeszcze w przedostatniej sesji SHIB wystrzelił w górę o 92% z 0,00000186 dol. do 0,000003623 dol. przy obrocie bliskim 190 mln dol. Jednak dzisiejsza sesja przynosi przecenę o ponad 40%. Wciąż, ostatnie 30 dni zapewniły ponad 30-krotny wzrost wartości coina.

SNOGE

Kolejnym naśladowcą jest altcoin o nazwie SNOGE, który swoją nazwą nawiązuje oczywiście do śmiesznego pieska, ale także do legendarnego rapera: Snoop Dogga. Ten coin jest jeszcze cieplutki jak świeże bułeczki, bowiem istnieje od zaledwie kilkudziesięciu godzin.

Tak krótka historia życia SNOGE nie zniechęciła opętanych manią chciwości spekulantów, którzy spowodowali gigantyczny 145-krotny wzrost wartości SNOGE z 0,003 dol. do 0,44 dol.!

To również może Cię zainteresować: Efekt Elona Muska na rynku bitcoina i dogecoina – komentuje dr Marcin Daniecki

Weed Doge

Wśród sobowtórów Dogecoina jest także Weed Doge (WOGE). Nazwa nie pozostawia wątpliwości co do jej konotacji, jednak co bardziej spostrzegawczy zauważą także drugie dno. WOGE można przeczytac jako “łołg”, a to już bardzo blisko slangowego określenia woke, które ironicznie oznacza kogoś niezwykle świadomego otaczającego świata.

Czy ten wyższy poziom świadomości towarzyszy spekulantom lokującym środki w tym coinie? Tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że WOGE eksplodował z 0,00075 dol. do 0,22 dol. To niemal 30-krotny wzrost, ale popularność tego coina jest wciąż niska: to zaledwie 1093 posiadaczy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena ropy wti | notowania gpw | cena akcji biomed | kurs bitcoina | euro kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również: