Naga Markets

Dogecoin, Shiba Inu oraz Ethereum to najpopularniejsze kryptowaluty poza BTC w USAKryptowaluty i inne cyfrowe aktywa zaliczyły naprawdę fantastyczny rok i nie trzeba analiz ani raportów, aby ten trend dostrzec. Jednak dokładniejsze przyjrzenie się tendencjom w branży daje ciekawy obraz tego, jaka transformacja zachodzi w świadomości entuzjastów krypto i strukturze rynku.

  • Przed kilkoma dniami Huobi Group zaprezentowała nowy raport dotyczący entuzjastów kryptowalut w Stanach Zjednoczonych
  • Poruszone zostały w nim kwestie sceptycyzmu wobec kryptowalut, wiedzy o cyfrowych aktywach czy poglądów inwestorów krypto
  • Badanie przeprowadzone zostało na próbie 3144 respondentów wśród Amerykanów o wieku co najmniej 18 lat
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

NFT w mainstreamie

W 2021 roku sporo działo się między innymi w związku z tokenami NFT, których eksplozywna popularność zapewniła im przedarcie się do mainstreamu.Co ciekawe, jak wynika z raportu “Crypto Perception Report 2022”, spośród branżowych określeń, to właśnie “NFT” okazało się być tym najbardziej rozpoznawalnym (55% ankietowanych słyszało wcześniej o tym pojęciu, wyprzedzając nawet “Metaverse” (53%), DeFi (25%) czy Web 3.0 (24%).

Niemniej, dla wielu kryptowaluty wciąż kojarzone są przede wszystkim z bitcoinem. Spośród ankietowanych, aż 83% słyszało wcześniej o BTC.

Dogecoin bardziej znany w USA niż Ethereum

Zaskoczeniem jest większa rozpoznawalność dogecoina (54,1%) niż Ethereum (39,41%). Na czwartym miejscu znalazł się Shiba Inu (28,3%). Pokazuje to, jak wielkie jest znaczenie marketingu i wiralnych trendów w branży kryptowalutowej.

– Bitcoin jest najbardziej rozpoznawalną kryptowalutą dla przeciętnego konsumenta, za nim plasują się odpowiednio Dogecoin, Ethereum oraz rywal Dogecoina – Shiba Inu. Projekty popularne wśród entuzjastów blockchain, takie jak Solana i Cardano, są mniej znane wśród mainstreamowej publiczności. – stwierdzili autorzy raportu.

Dość zaskakujące jest to, że tak niewielka liczba badanych osób wierzy w świetlaną przyszłość kryptowalut.

Źródło: Huobi Group

– Ponad 40% respondentów twierdzi, że ma ambiwalentny stosunek do przyszłości kryptowalut, podczas gdy prawie 25% stwierdziło, że “myśli, że to wszystko jest oszustwem/bańką i upadnie. – czytamy w raporcie.

XTB

– Ci, którzy uważają, że są wystarczająco świadomi, aby inwestować w kryptowaluty, nadal powołują się na brak regulacji i “ryzykowną” naturę branży jako barierę. Tylko 10% respondentów twierdzi, że nie ma żadnych obaw związanych z inwestowaniem w kryptowaluty, choć ci respondenci mogą, ale nie muszą, wiedzieć zbyt wiele o branży. – czytamy dalej.

Zobacz również: Dogecoin dostępny do płatności w sklepie Tesli. Elon Musk to potwierdził

Social Media najważniejszym źródłem informacji o kryptowalutach, twierdzą ankietowani

Olbrzymie pole do krytyki stworzyły odpowiedzi na pytanie o to, skąd inwestorzy czerpią informacje na temat kryptowalut. Okazuje się, że na pierwszym miejscu znalazły się “media społecznościowe” (50% ankietowanych wybrało tą opcję), pokonując “wiadomości” (47%).

Na kolejnych pozycjach znalazły się kategorie “przyjaciele/rodzina” (41%) oraz “internet/wyszukiwanie w Google” (41%). Zaledwie 15% ankietowanych stwierdziło, że zasięga porad u księgowych lub doradców finansowych.

W CFD na kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

72% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Blisko połowa badanych nie zamierza inwestować w krypto

Sceptycyzm związany z cyfrowymi aktywami ma przełożenie na to, jakie są chęci zaangażowania Amerykanów w rynek kryptowalutowy. Jak wynika z pytania “Czy inwestujesz w kryptowaluty?”, aż 47% badanych stwierdziło, że nie czyni tego i nie zamierza w przyszłości.

Z kolei 25% nie inwestuje, ale zamierza, natomiast 25% lokuje swoje środki w krypto.

Plus500

Kompletne opracowanie przygotowane przez Huobi Group, znajdą Państwa pod tym odnośnikiem: Crypto Perception Report 2022.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs | korona norweska kurs | stalprodukt cena akcji | kurs lewa do złotówki | kurs akcji neuca | benefit notowania |

72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here