Naga MarketsDogecoin - prognoza ceny kryptowaluty na najbliższe lata. Czy DOGE osiągnie poziom 1 dolara?Inspirowana memami kryptowaluta dogecoin (DOGE) pozostaje tematem rozmów na rynkach kryptowalut, po tym jak 19 maja spadła do ceny 0,22 dolara, wcześniej notując wzrost o ponad 15 000% od początku roku, osiągając rekordowy poziom 0,74 dolara. Do pierwszej połowy czerwca, moneta odrobiła część swoich strat, handlując na poziomie 0,4 dolara. Pojawiły się głosy, że DOGE osiągnie poziom 1 dolara do końca roku. Czy ta cena jest nadal realna?

Dogecoin – zmienność kryptowaluty napędzana przez media społecznościowe

Kryptowaluta DOGE nie była przeznaczona do bycia poważnym aktywem inwestycyjnym, gdy powstała w formie żartu kilku osób. Moneta powstała w 2013 roku jako parodia eksplozji altcoinów kryptowalutowych, które były promowane jako alternatywy dla bitcoina (BTC). Inżynierowie oprogramowania Billy Markus z IBM i Jackson Palmer z Adobe przyjęli za wizerunek kryptowaluty popularny mem przedstawiający doge, czyli psa rasy Shiba Inu (popularny pieseł).Współzałożyciele przestali być bezpośrednio zaangażowani w projekt dogecoina, ale jego odradzająca się popularność zachęciła ich do powrotu do projektu i opracowania aktualizacji protokołu – który został ostatnio zaktualizowany w 2019 roku.

Chociaż protokół został uruchomiony dla zabawy, znalazł on zastosowania w szybkim przesyłaniu małych kwot pieniędzy z niskimi opłatami transakcyjnymi. Użytkownicy mediów społecznościowych mogą dawać napiwki twórcom treści za pomocą dogecoina z bezpiecznego portfela, jednocześnie chroniąc swoją prywatność.

DOGE jest szczególnie zmienną kryptowalutą, z wieloma użytkownikami TikToka i Reddita, którzy często próbują kolektywnie podbijać cenę.

Musk zamieścił w ostatnich miesiącach serię tweetów, w których promował dogecoina, a ostatnio dołączyli do niego miliarder Marc Cuban oraz marki takie jak Snickers czy Slim Jim.

Dogecoin promowany przez markę Snickers
Dogecoin promowany przez markę Snickers
Dogecoin promowany przez markę Slim Jim
Dogecoin promowany przez markę Slim Jim

Liczba firm akceptujących dogecoina jako płatność rośnie. W marcu, drużyna NBA Dallas Mavericks, salon samochodowy Post Oak Motor Cars, luksusowa firma wypoczynkowa Kessler Collection i łotewskie linie lotnicze airBaltic dodały DOGE do akceptowanych metod płatności. Z kolei operator bankomatów kryptowalutowych CoinFlip dodał dogecoin do swojej sieci w całych Stanach Zjednoczonych.

Capitalcom

Dogecoin pogrąża się w kolejnym krachu kryptowalutowym

DOGE był warty zaledwie 0,000264 dolara, gdy stał się dostępny w grudniu 2013 roku. Był stosunkowo stabilny, dopóki rajd kryptowalutowy rozpoczęty pod koniec 2017 roku nie podniósł ceny do 0,013219 dolara. Do lata 2018 roku cena spadła z powrotem do 0,002169 USD, a na początku 2019 r. zsunęła się do poziomu 0,001 USD. Cena wykazywała tendencję wzrostową w 2020 r. wraz ze wzrostem adopcji kryptowalut, kończąc rok na poziomie 0,004644 USD.

Ale to właśnie rajd cen kryptowalut w styczniu i lutym wyniósł ceny na rekordowe poziomy, w tym dogecoina, który osiągnął cenę aż 0,079696 dolara.

Notowania DOGE w 2021 roku
Notowania DOGE w 2021 roku

Do 8 maja DOGE osiągnął nowy rekord w wysokości 0,74 dolara. W tym czasie stał się czwartą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, zaraz za bitcoinem, eterem (ETH) i binance coin (BNB). Wkrótce DOGE znacznie spadł podczas krachu na rynku kryptowalut.

W dniu 4 czerwca moneta była warta 0,36 dolara, co czyni dogecoina szóstą co do wielkości kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, o wartości około 47,1 mld dolarów.

Czy kryptowaluta ta będzie nadal zyskiwać na popularności i odbije się od ostatniego tąpnięcia?

Prognoza ceny dogecoina: co dalej z kryptowalutą?

Oparty na algorytmach serwis prognozujący Wallet Investor przewiduje, że cena wzrośnie do 0,482 dolara do końca 2022 roku i 0,895 dolara do końca 2025 roku. Oczekuje się, że moneta osiągnie cenę 1 dolara w maju 2026 roku.

Prognoza ceny DOGE na lata 2021 - 2022
Prognoza ceny DOGE na lata 2021 – 2022

Digitalcoin również zmienił swoje prognozy dotyczące przyszłej wartości dogecoina, przewidując, że cena wyniesie średnio 0,54 dolara w 2021 roku w porównaniu z poprzednią prognozą 0,73 dolara. Prognoza długoterminowa przewiduje, że cena wyniesie średnio 0,66 dolara w 2022 roku, 1,07 dolara w 2025 roku i 1,67 dolara w 2028 roku.

Prognoza ceny DOGE na lata 2021 - 2028
Prognoza ceny DOGE na lata 2021 – 2028

Prognoza ceny dogecoin od agregatora kryptowalut CoinSwitch jest jednak niedźwiedzia, przewidując, że w ciągu roku cena spadnie z powrotem do 0,01 dolara, a w ciągu pięciu lat będzie handlowana na poziomie 0,04 dolara, spadając tym samym o 88% z obecnego poziomu cenowego.

Co więcej, Eddie Ghabour, partner zarządzający w Key Advisors Group, powiedział Yahoo Finance Live, że postrzega dogecoina jako grę spekulacyjną, która “prawdopodobnie przestanie istnieć”, gdy bańka pęknie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cfd | aktualny kurs dolara australijskiego | wp akcje | indeks sp500 | biomed lublin notowania | mercator | akcje wirtualna polska |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here