Naga MarketsOd lat bitcoin (BTC) jest dominującą wirtualną monetą niemal pod każdym względem. Jego sieć nie jest najlepiej skalowalna ani tania, ale zawsze była to moneta o najwyższej cenie i największej kapitalizacji rynkowej. Jako twarz branży kryptograficznej BTC zdominował również ilość wyszukiwań w Google. Jednak zmieniło się to ostatnio, gdy globalne zainteresowanie przeniosło się z bitcoina na dogecoina (DOGE), monetę wypuszczoną na rynek dla żartu w 2013 roku, opartą na popularnym wówczas memie, której żywotność miała wynosić co najwyżej kilka miesięcy. Kurs DOGE/USD spada trzecią sesję z rzędu i oscyluje w poniedziałek w okolicach 0,50 USD.

Kosmiczny rok dogecoina. DOGE wzrósł ponad 10 000 % w 2021 roku

Historia DOGE jest dobrze znana każdemu fanowi branży krypto, ponieważ wirtualna moneta przetrwała osiem lat, wbrew wszelkim przeciwnościom. DOGE stał się w jakiś niewyjaśniony sposób ulubioną kryptowalutą całej branży. Dodatkowo dzięki wsparciu Elona Muska, DOGE zaczął płynąć na fali, która doprowadziła go nie tylko do TOP10 największych kryptowalut, ale także do czołówki wyszukiwań Google.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dane Google Trends pokazują, że 9 maja wyszukiwania dogecoina zdołały zdobyć 100 punktów, w przeciwieństwie do bitcoina 14. Analizowano okres od 3 do 10 maja, a wzrost liczby wyszukiwań DOGE prawdopodobnie ma coś wspólnego z występem Elona Muska w programie Saturday Night Live, który odbył się 8 marca. Wielu nawet próbowało obstawiać, czy Musk będzie odnosił się do kryptowalut w swoim przemówieniu, a jeśli tak, to która to będzie moneta.

Jak się okazało, wspomniał o DOGE na samym końcu swojego monologu i chociaż cena DOGE spadła na krótko po przemówieniu, szybko udało mu się odzyskać cenę. Obecny rok jest dla DOGE dość intensywny, z masową popularnością i szałem zakupowym, więc zmienność nie jest zaskakująca.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.
Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs DOGEUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here