Naga MarketsDogecoin pojawi się, gdy Tesla wykryje na drodze Shiba Inu, żartował Elon MuskElon Musk znany jest ze swoich często absurdalnych (lub absurdalnie śmiesznych) wypowiedzi na temat dogecoina, których rezultatem jest nieprawdopodobna popularność memicznej kryptowaluty w ostatnich miesiącach. Kolejny raz, ekscentryczny miliarder nie zawiódł i zażartował na temat DOGE przy okazji reklamując nowy system wizyjny dla samochodów swojej marki: Tesla Vision.

Tesla Vision daje wgląd w “umysł” pojazdu

Tesla zaprezentowała niedawno nowy system wizyjny, dzięki któremu na ekranie zainstalowanym wewnątrz samochodu, podróżujący mogą ujrzeć co samochód “widzi”, gdy porusza się w trybie autonomicznie. Choć funkcja ta nie ma wpływu na działanie pojazdu, to ułatwia kierowcom zrozumienie, w jaki sposób algorytmy kierowania postrzegają świat i podejmują decyzje.System działa całkiem sprawnie i wykrywa nawet światła jadących samochodów. Daleko mu do ideału, ale jak zapowiedział Elon Musk, kolejne usprawnienia pojawią się już wkrótce:

Już niedługo system będzie wykrywał kierunkowskazy, niebezpieczeństwa, światła policji/karetek i nawet gesty pieszych. – zapowiedział CEO Tesli.

Co więcej, oprócz obecnego zestawu “oczu”, system otrzyma także parę “uszu”, dzięki czemu będzie wykrywał dźwięki sygnałów karetek, alarmów czy klaksonów.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Dogecoin na ekranach Tesli?

Jednak to nie jedyna zapowiedziana przez Elona Muska funkcja systemu. Potencjalnie istotniejsza, zdradzona została w odpowiedzi na wpis jednego z jego fanów na Twitterze, Dave’a Maca. Zauważył on, że Tesla Vision jest już w stanie wykrywać nie tylko przechodniów, ale także czworonogów:

Tesla Vision faktycznie widzi psy! – zauważył Dave Mac.

Elon Musk nie byłby sobą, gdy tak wystawionej piłeczki nie odegrał w dobrze sobie znany sposób:

Może, gdy zobaczy psa rasy Shiba Inu, samochód wyrenderuje dogecoina… – zażartował CEO Tesli.

Z jednej strony zabawna wypowiedź, której nie powinno się brać na poważnie, a z drugiej może to być deklaracja, która doprowadzi do tego, że DOGE faktycznie pojawi się na ekranach pojazdów. Warto przypomnieć choćby post Muska z 1 kwietnia tego roku, gdy wspomniał on o wysłaniu dogecoina na Księżyc. Nikt nie brał tego na poważnie, ale misja o nazwie DOGE-1 rzeczywiście została przez Teslę desygnowana na 2022 rok.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Zastawiam dom i lecę kupić Doge za wszystko! Może jeszcze kredyt dobiorę! Dzięki Comparic.pl za ten cynk, bendem kolejnym Elonem 😂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here