Naga MarketsDogecoin podąża za bitcoinem. Czy kryptowaluta stanie się wkrótce również formą płatności?Dogecoin przeszedł długą drogę od czasu, gdy został stworzony w formie żartu. Cyfrowa moneta-mem, stała się już tak znana, że wbiła się do pierwszej ósemki kryptowalut z kapitalizacją rynkową wynoszącą 26,8 miliarda dolarów.

Dogecoin jako forma płatności?

Z Doge na poziomie 0,20 dolara, społeczność dogecoina staje się coraz bardziej optymistyczna, jeśli chodzi o potencjał cyfrowej monety. Kryptowaluta jest coraz częściej porównywana do bitcoina, zwłaszcza od czasu, gdy miliarder Elon Musk zaczął o niej wspominać na swoim Twitterze. Jego działania, że rywalizacja na rynku kryptowalut stała się jeszcze intensywniejsza.Jak wiemy głównymi zastosowaniami bitcoina są: przechowywanie wartości, w czym konkuruje ze złotem oraz metoda płatności. Ostatnie trendy w social mediach głoszą również, że bitcoin jest „cyfrową nieruchomością” ze względu na takie cechy jak: rzadkość, zamienność i płynność.

Teraz przypadek użycia dogecoina jako metody płatności może również potencjalnie wzrosnąć. Pewien mieszkaniec stanu Utah w Stanach Zjednoczonych i zarazem wielki fan monety-mema wystawił bowiem swój dom na sprzedaż za cenę 389 tysięcy dolarów. Scott Paul – bo o nim mowa – stoi na czele firmy o nazwie Wooly i według doniesień amerykańskich mediów jest on również kryptowalutowym inwestorem. W samym ogłoszeniu dotyczącym sprzedaży domu nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie pewien szczegół. Jaki?

Paul jest skłonny obniżyć cenę o 10% dla kupującego, który jest skłonny zapłacić za dom w dogecoinach! Inwestor podobno wierzy w przyszłość kryptowaluty jako metody płatności i chce tym samym pomóc Doge osiągnąć to zastosowanie na szeroką skalę.

To nie jest trudna decyzja do podjęcia, i dlatego właśnie teraz bym ją zdyskontował, ponieważ wierzę, że jej wartość wkrótce wzrośnie – powiedział Paul, cytowany przez KUTV

Dominacja Bitcoina na szerokim rynku

Cena dogecoina ostatnio utknęła w okolicach poziomu 0,20 dolara. Z kolei bitcoin oscyluje w okolicach 40 tysięcy dolarów, po tym jak wspiął się z poziomu 30 tysięcy dolarów, na którym się znajdował jeszcze dwa tygodnie temu. Tym samym dominacja bitcoina na rynku kryptowalut utrzymuje się na poziomie 46,2% i wydaje się, że bitcoin nadal decyduje o kierunku szerokiego rynku.

Podczas, gdy wśród inwestorów trwa obecnie rywalizacja, projekt Baby Doge Coin, który powstał w następstwie dogecoina, przekazał wiadomość dla swoich rówieśników. Zespół przypomniał im, że tak naprawdę kryptowaluty walczą z bankami centralnymi, a nie ze sobą nawzajem, a „zjednoczenie się” jest najkrótszą drogą do zwycięstwa.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: tauron akcje wykres | pkn orlen forum | kurs azoty | cdr gpw | azoty gpw | kurs lewa prognozy na najbliższe dni | platforma forex |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here