Naga MarketsDogecoin oraz Shiba Inu znajdują się na fali hype'u Elona MuskaDyrektor generalny Tesli i SpaceX, Elon Musk, spowodował, że ceny krytpowalut-memów: Dogecoina oraz Shiba Inu zmieniają się wraz z jego komentarzami na Twitterze.

Dogecoin oraz Shiba Inu zdane na tweety Elona Muska

Dyrektor generalny Tesli i gość Saturday Night Live, Elon Musk, po raz kolejny zmienił i tak już niestabilne rynki kryptowalut za pomocą serii tweetów, powodując duże wahania Shiba Inu i Dogecoina. Moneta Shiba Inu osiągnęła rekordowy poziom 0,00004432 dolara w niedzielę wieczorem, według CoinGecko. 

Jej niedawny wzrost nastąpił w momencie, gdy petycja o umieszczenie kryptowaluty na detalicznej aplikacji handlowej Robinhood osiągnęła 200 tysięcy podpisów. 

Ta petycja ma na celu przekonanie Robinhooda do umożliwienia handlu Shiba Inu na swojej platformie. Chcemy zachęcić Robinhooda, aby był pierwszym tradycyjnym brokerem, który wsiądzie do tego pociągu! – czytamy w apelu na Change.org.

Gratulacje chłopaki. Zrobiliście to. Webull jako pierwszy podjął decyzję o udostępnieniu Shib. Wszystko wskazuje na to, że Robinhood wkrótce pójdzie w jego ślady – napisał po osiągnięciu 200 tysięcy podpisów Tristan Luke, autor petycji.

Webull to firma z siedzibą w Nowym Jorku, która oferuje handel akcjami bez prowizji na aplikacjach mobilnych.

Pomimo “wszystkich zachęt”, wielu ekspertów nie jest jednak przekonanych co do powodów stojących za najnowszym ruchem. 

W przypadku takich monet-memów, trudno jest spekulować na temat rzeczywistych powodów ruchów cenowych – powiedział Bloombergowi Vijay Ayyar, szef spraw związanych z Azją i Pacyfikiem na giełdzie kryptowalutowej Luno.

Późniejszy spadek ceny tokena o prawie 12% może być jednak powiązany z rozważaniami Elona Muska na Twitterze. Zapytany o to, ile monet Shiba Inu posiada, CEO Tesli odpowiedział po prostu: “żadnej”. 

Musk ponownie odpowiedział, że “nabył kilka hashów ascii o nazwie ‘Bitcoin, Ethereum & Doge'”.

W przeciwieństwie do Shiba Inu, Dogecoin wydaje się gwałtownie umacniać w odpowiedzi na poparcie Muska, wzrastając o prawie 7% od czasu jego komentarza. 

Dogecoin – “Kryptowaluta ludzi”

Historia Muska i Dogecoina jest długotrwała i dobrze udokumentowana. Poza zwykłym tweetowaniem, Musk ściśle współpracował z deweloperami stojącymi za projektem w celu ulepszenia protokołu bazowego. 

Ross Nicoll, deweloper Dogecoin Core, powiedział w maju, że dyrektor generalny Tesli korespondował z deweloperami, a nawet zgłosił się do finansowania ich pracy (oferta została odrzucona). 

Od czasu wzrostu aktywności w maju bieżącego roku, Dogecoin znajduje się obecnie na poziomie 63,7% od swojego rekordu wszechczasów. W ciągu ostatnich 24 godzin kryptowaluta cofnęła się jednak o 6,5% po imponującym rajdzie. 

Podobnie jak w przypadku wielu rajdów Dogecoina, źródło tego ostatniego można również odnaleźć w tweecie Muska. Mniej więcej w tym samym czasie, w którym ogłosił, że nie posiada żadnej monety Shiba Inu, wyjaśnił powody swojego wsparcia dla Dogecoina. 

Mnóstwo ludzi, z którymi rozmawiałem na liniach produkcyjnych w Tesli lub budujących rakiety w SpaceX posiada Doge. Nie są ekspertami finansowymi ani technologami z Doliny Krzemowej. Dlatego zdecydowałem się wesprzeć Doge – czułem, że jest to kryptowaluta ludzi – powiedział Elon Musk.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here