Naga MarketsDogecoin najdroższy w historii! Szał na DOGE wywołuje krach RobinhoodaDogecoin ponownie drożeje do rekordowych szczytów niesiony na fali spekulacyjnej manii i olbrzymiej popularności, przez co zalew nowych użytkowników wywołał krach aplikacji tradingowej Robinhood.

  • Od początku roku Dogecoin podrożał ponad 130-krotnie
  • Hossa związana z Bitcoinem i DOGE ruszyła w stronę altcoinów, które również mocno wystrzeliły

Dogecoin najdroższy w historii

Kurs Dogecoina ponownie wspiął się na nowe historyczne maksima w środę, z nawiązką pokonując barierę 60 centów. Od początku tego tygodnia DOGE podrożał o 21%, a od początku roku aż o 13400%! Tak, oznacza to, że Dogecoin zwiększył swoją wartość aż 134-krotnie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Skutkiem takiego gigantycznego zainteresowani jeszcze niedawno niszową kryptowalutą jest oblężenie aplikacji tradingowych. Robinhood, będący jedną z najpopularniejszych z nich szczególnie w Stanach Zjednoczonych, jest w pierwszej dziesiątce pobrań w Apple Store w ostatnich dniach.

Serwery Robinhooda nie wytrzymały tak olbrzymiego napływu użytkowników i padły wywołując krach aplikacji. Udało się już przywrócić platformę do działania.

Trudno znaleźć logiczne wytłumaczenie dla przyczyn wzrostów Dogecoina. Kryptowaluta została stworzona w 2013 roku jako żart nawiązujący do popularnego wówczas mema ze śmiesznym pieskiem. Kilka miesięcy temu, mem zyskał nowe życie, a to przełożyło się także na wzrost zainteresowania krypto na fali zwyżki Bitcoina.

Swoje trzy grosze dołożył także Elon Musk, który wielokrotnie wspomina o tej kryptowalucie dla ponad 52 mln obserwujących na Twitterze. Niektórzy uważają, że w sobotę Musk zachęci do pompowania kursu Dogecoina w swoim wystąpieniu w programie Saturday Night Live.

Zobacz również: Dogecoin najdroższy w historii, Elon Musk w TV może zachęcić do kupna DOGE

Bańka Dogecoina powinna już pęknąć do tego czasu, jednak inwestorzy instytucjonalni próbują wykorzystać te tendencje, a to może wywołać kolejną fale wzrostów. – stwierdził Edward Moya, analityk OANDA. – Dogecoin wzrasta, ponieważ wielu traderów kryptowalut nie chce przegapić zamieszania, które może wywołać Elon Musk w Saturday Night Live.

Do platform oferujących możliwość kupna i sprzedaży Dogecoina dołączy niedługo giełda kryptowalut Gemini, która jest zarządzana przez słynnych braci Winklevoss. Wyrazili oni swoje wsparcie dla DOGE:

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here