Naga Markets

Dogecoin (DOGE) może prędko nie wrócić do pierwszej dziesiątki kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, a jego straty zarówno w dolarach amerykańskich, jak i względem Bitcoina (BTC) od czasu pojawienia się Elona Muska w Saturday Night Live (SNL) są niepodważalne. Para handlowa DOGE/BTC spadła o 75% po osiągnięciu szczytowego poziomu 1287 satoshich (0,00001287) 9 maja 2021 r., dzień po tym, jak Musk gościł na SNL, w efekcie czego został okrzyknięty „The Dogefather”. Aktualnie inwestorzy koncentrują się na katalizatorach makroekonomicznych, głównie na kolejnych podwyżkach stóp procentowych Rezerwy Federalnej, co nie wróży dobrze dla popularnego mem-coina.

  • Przed wystąpieniem na SNL Musk nieustannie tweetował memy o Dogecoinie, które pomogły DOGE osiągnąć kapitalizację rynkową powyżej 90 miliardów dolarów w maju 2021 roku
  • Jednak od tego czasu wszystko się zmieniło na gorsze
  • Inwestorzy koncentrują się na katalizatorach makroekonomicznych, głównie na podwyżkach stóp procentowych Rezerwy Federalnej
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dogecoin zależny od działań Fed, mimo wsparcia Muska

Przed wystąpieniem na SNL miliarder i przedsiębiorca nieustannie tweetował memy o Dogecoinie, które pomogły DOGE — kryptowalucie, której projekt został stworzony jako forma żartu — osiągnąć kapitalizację rynkową powyżej 90 miliardów dolarów w maju 2021 roku. Nietrudno policzyć, że to ponad 36 000% zysku w ciągu zaledwie dwóch lat. Jednak od tego czasu wszystko się zmieniło na gorsze.Wykres dziennej ceny DOGE/BTC. Źródło: TradingView

Dzień później cena DOGE zaczęła spadać z rekordowego poziomu. Kontynuuje trend spadkowy do dnia dzisiejszego, kosztując około 300 satoshi w porównaniu do szczytowej wartości 1287 satoshi.

Jednocześnie cena Dogecoina spadła o ponad 90% w stosunku do dolara amerykańskiego po osiągnięciu szczytowego poziomu 0,76 USD w maju 2021 r.

Elon Musk próbuje powstrzymać DOGE przed spadkami

Od tego czasu Musk wielokrotnie starał się ożywić zainteresowanie ludzi Dogecoinem. W maju 2021 r. ujawnił, że od 2019 r. współpracuje z deweloperami mem-coina w celu poprawy wydajności transakcji blockchain. Ponadto Tesla i SpaceX firmy Musk również zaczęły przyjmować płatności DOGE za swoje towary, co wywołało ostry, ale krótkotrwały wzrost ceny.

Co więcej, Musk oświadczył podczas krachu na rynku w marcu 2022 r., że nie będzie sprzedawał swoich kryptowalut, w tym DOGE i Bitcoina. Niemniej jednak Tesla sprzedała 75% swoich udziałów w BTC trzy miesiące po deklaracji Muska.

Perspektywa dodania opcji płatności DOGE do Twittera również upadła po tym, jak Musk wycofał się z zakupu giganta mediów społecznościowych. We wrześniu 2022 r. Tesla wypuściła Cyberwhistle, limitowaną edycję kolekcjonerską inspirowaną pojazdem Cybertruck, którą użytkownicy mogą kupić tylko za pośrednictwem DOGE.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Czy Dogecoin ma szanse odbić?

Wiele wskazuje na to, że w ostatnim czasie inwestorzy zaczęli ignorować słynne memy Muska z Dogecoinem. Zamiast tego wydaje się, że spekulanci bardziej skoncentrowali się na katalizatorach makroekonomicznych, głównie na podwyżkach stóp procentowych Rezerwy Federalnej, które wywarły presję na spadek kryptowalut, akcji i podobnych aktywów obarczonych ryzykiem w 2022 r.

Na wykresie tygodniowym kurs DOGE/BTC testuje teraz poziom 307 satoshi jako tymczasowe wsparcie, biorąc pod uwagę historię tego poziomu jako silnego minimum cenowego od listopada 2021 r.

DOGE/BTC tygodniowy wykres cenowy. Źródło: TradingView

Zdaniem analityka Yashu Gola z Cointelegraph, decydujące wybicie poniżej 307 satoshi spowodowałoby, że DOGE/BTC przetestowałby swoją 200-tygodniową wykładniczą średnią kroczącą (200-tygodniowa EMA; niebieska fala) w pobliżu 244 satoshi jako cel spadkowy w 2022 r., co oznaczałoby 20% spadek.

Dogecoin może spaść o kolejne 40% w stosunku do dolara

Cena DOGE porusza się w szerokim kanale zniżkowym w stosunku do dolara amerykańskiego od szczytu w maju 2021 r. Obecnie sprzedający spoglądają w kierunku niższej linii trendu jako kolejny cel spadkowy.

Wykres cen tygodniowych DOGE/USD. Źródło: TradingView

Ten cel wydaje się mieścić w przedziale zdefiniowanym przez 0,048 USD i 0,036 USD, biorąc pod uwagę historię tych poziomów jako ważne wsparcia. Dlatego DOGE może spaść o około 40% w stosunku do dolara w IV kwartale 2022 roku – podsumował Gola.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRynek deweloperski w USA jest najsłabszy od maja 2020 r.
Następny artykułUltimate Games: Gra Electrician Simulator zadebiutuje na PC już 21 września!
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here