Naga MarketsDogecoin: milioner z Kalifornii stracił majątek przez przecenę na DOGECena dogecoina nie może pozbierać się po przecenie rozpoczętej jeszcze na początku maja, gdy kulminacją szumu medialnego wokół memicznej kryptowaluty był występ Elona Muska w Saturday Night Live. Dzięki DOGE, cała masa nowicjuszy mogła zarobić fortuny, ale także jak pokazał czas: bardzo szybko je stracić. Jeszcze w kwietniu opisywaliśmy historię 33-letniego mieszkańca Kalifornii, który dzięki wrzuceniu wszystkich swoich oszczędności w Dogecoina, w ciągu dwóch miesięcy stał się kryptowalutowym milionerem. Przez korektę ceny DOGE, już nim nie jest.

Dogecoin dał, dogecoin zabrał

Dogecoin rozbudził wiele marzeń przez ostatnie miesiące, jednak zachowanie notowań tej krypto w maju i czerwcu okazało się zimnym prysznicem dla nowych inwestorów. Ci, którzy kupowali DOGE w lutym, kwietniu czy marcu nadal mogą cieszyć się pokaźną stopą zwrotu, ale inwestorzy rozpoczynający przygodę w ostatnich tygodniach raczej plują sobie w brodę.Glauber Contessoto, 33-letni mieszkaniec Kalifornii zainwestował w dogecoina stosunkowo wcześnie i jego inwestycja nadal “jest na plusie”. W lutym postawił wszystko na jedną kartę i za całe swoje oszczędności warte 250 tys. dol. kupił DOGE, który wtedy notowany był po około 4,5 centa.

Wystarczyły dwa miesiące, aby na swoim rachunku inwestycyjnym ujrzał kwotę ponad 1 mln dol. O tej historii pisaliśmy wtedy na naszym portalu: Jak zostać milionerem w 2 miesiące dzięki Muskowi? Historia prawdziwa.

Potem, cena dogecoina jeszcze wzrosła, przez co Contessoto posiadał już 2 mln dol., przynajmniej na papierze. Jednak teraz, jest już tylko niedoszłym milionerem, bowiem zysków nie zrealizował w odpowiednim momencie.

Do wczoraj byłem milionerem. – stwierdził Contessoto.

Korekta ceny DOGE o 70% nie odstraszyła go i wciąż twardo “hodluje”:

Jeśli bitcoin i ethereum nie oberwałyby podobnie, trochę bym się martwił. – uspokoił Kalifornijczyk. – Gdy zainwestowałem w DOGE, planowałem trzymać go przez co najmniej rok. Włożyłem w niego swoje życiowe oszczędności, bo wiedziałem, że w końcu zostanę milionerem.

fpmarkets

Contessoto zmienił jednak zdanie co do terminu realizacji swojej inwestycji. Teraz uważa, że warto mieć w swoim portfelu dogecoina przez dłuższy czas.

Cokolwiek stanie się w krótkim terminie nie jest dla mnie istotne, ponieważ zamierzam trzymać dogecoina jeszcze przez lata. Naprawdę nie martwię się tym teraz. – podkreślił. – Ludzie za bardzo skupiają się na krótkim terminie i nie mają cierpliwości do tego, aby poczekać do właściwego końca inwestycji.

– Jeśli nie jesteś w stanie znieść zmienności, to może kryptowaluty nie są dla ciebie. – dodał.

Contessoto trzyma się swojego długoterminowego planu sprzedaży 10% dogecoinów, gdy jego portfel będzie wart co najmniej 10 mln dol. Stara rynkowa maksyma mówi, że jeśli w porę przed spadkami nie sprzeda się spekulacyjnego aktywa, to staje się inwestorem długoterminowym. Możliwe, że Contessoto będzie nim na nieco dłużej niż sądzi.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania swig80 | akcje celon | Dolar nowozelandzki | kęty kurs | azoty akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here