Naga Markets

Dogecoin lepszy do transakcji niż bitcoin, uważa Elon MuskElon Musk może pochwalić się mianem “Człowieka Roku” magazynu Time, prestiżowej nagrody przyznawanej osobie, która w minionym roku miała największy wpływ na wydarzenia na świecie, zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym znaczeniu. Ekscentryczny miliarder w wywiadzie celebrującym otrzymanie ekskluzywnego tytułu wykorzystał szansę do ponowne zareklamowanie kryptowaluty dogecoin, która według niego jest “walutą ludu” i sprawdza się lepiej w obsłudze płatności niż bitcoin.

  • Majątek Elona Muska wyceniany jest już na około 300 mld dol.
  • To obecnie najbogatszy człowiek na świecie
  • Partnerem artykułu jest FP Markets, sprawdź ofertę już teraz

Elon Musk: dogecoin lepszy od bitcoina do obsługi transakcji

Elon Musk, świeżo upieczony “Człowiek Roku” tygodnika Time, stwierdził, że bitcoin lepiej pełni funkcję przechowywania wartości, podczas gdy dogecoin jest lepszym instrumentem do obsługi transakcji.– Odegrałem znaczącą rolę w tworzeniu Paypala, więc moje zrozumienie systemu pieniężnego na poziomie fundamentalnym, jak on właściwie działa, jaka jest jego szczegółowa mechanika… myślę, że jest bardzo niewiele osób, które rozumieją go lepiej ode mnie. – zaznaczył Musk.

Zdaniem CEO Tesli i SpaceX, cechy bitcoina sprawiają, że nie jest on najlepszą opcją z perspektywy wykorzystania go do obsługi płatności.

– Wolumen transakcji w bitcoinie jest niski, a koszt jednej transakcji jest wysoki. – podkreślił najbogatszy człowiek świata.

– Jest on, przynajmniej na swoim bazowym poziomie, być może odpowiedni do przechowywania wartości. – dodał. – Fundamentalnie, bitcoin nie jest dobrym substytutem waluty transakcyjnej.

fpmarkets

W późniejszej części wywiadu, Musk ponownie podkreślił zalety dogecoina, który jest oczkiem w głowie miliardera już od długiego czasu. Na przestrzeni ostatnich miesięcy wielokrotnie opisywaliśmy zresztą kolejne wypowiedzi Muska na jego profilu twitterowym poświęcone memicznej kryptowalucie.

Zobacz również: Shiba Inu już na Bitpay. Wiele firm skorzysta z możliwości płatności w SHIB

Choć w porównaniu z nowymi projektami blockchain, takimi jak np. Ripple, dogecoin wypada nieco blado w kwestii możliwości obsługi wielu transakcji jednocześnie czy prędkości ich realizacji, to Musk niezmiennie podkreśla zalety nieco przestarzałego już DOGE.

– Pomimo tego, że został stworzony jako głupi żart, dogecoin lepiej nadaje się do transakcji. – stwierdził CEO Tesli zestawiając ze sobą BTC i DOGE.

– Jest lekko inflacyjny, ale ta inflacyjna liczba jest stałą liczbą w przeciwieństwie do procentu. – dodał. – Oznacza to, że z czasem jego procentowa inflacja faktycznie maleje i to jest właściwie dobre, ponieważ zachęca ludzi do wydawania, a nie do gromadzenia go jako sposobu na przechowywanie wartości.

Musk wielokrotnie podkreślał, że uważa dogecoina za kryptowalutę stworzoną dla ludzi. Jednym z dowodów na to ma być zdaniem miliardera wyjątkowe zaangażowanie społeczności w rozwój projektu, ale także w jego wykorzystanie jako środek wymiany.

Rozpocznij inwestowanie z FP Markets. Skorzystaj z wyjątkowej oferty renomowanego brokera:

CHCĘ INWESTOWAĆ Z FP MARKETS

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: warren buffett | dzisiejszy kurs rubla | kghm gpw | blik co to znaczy | cyfrowy polsat akcje rekomendacje | giełda develia |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here