Naga Markets

Dogecoin krytykowany przez inwestycyjnego celebrytę, który nie wie jak działa blockchainDogecoin spotkał się z krytyką znanego guru inwestycyjnego. W czwartek, Jim Cramer, prowadzący legendarny już program “Mad Money” emitowany na antenie CNBC, ostrzegł przed inwestowaniem w memiczną kryptowalutę. Jak podkreślił, coin ten nie jest regulowany wskutek czego środki inwestorów nie są w żaden sposób zabezpieczone. To ma oznaczać konieczność wprowadzenia regulacji przez SEC.

Dogecoin: Jim Cramer ostrzega przed DOGE

Tym razem, środek przekazu, który wykorzystał Cramer to Twitter.– Proszę bądźcie ostrożni z dogecoinem… To jest papier wartościowy. On będzie podlegał regulacji. – ostrzegał gospodarz “Mad Money”.

Cramer zasugerował także, że dogecoin może być kreowany wedle uznania na potrzeby giełd kryptowalutowych

– Dowiemy się ile ich jest (monet DOGE) i ile ich powstaje każdego dnia, aby zarobić pieniądze dla giełd. – zaznaczył Jim Cramer.

XTB

 

Nietrudno jest się domyśleć, że słowa inwestycyjnego celebryty spotkały się z krytyką środowiska kryptowalutowego. Przede wszystkim zarzucano Cramerowi błędne uznanie dogecoin za instrumenty finansowy czy papier wartościowy (ang. security). Głos zabrał między innymi sam twórca DOGE, który nie jest już związany z projektem (ale bardzo aktywny na Twitterze), Billy Markus:

– Proszę dowiedz się jak działa blockchain. Już dobrze wiadomo, ile ich jest i ile ich powstaje codziennie. To jest w publicznym kodzie na publicznym blockchainie, łatwo dostępne dla każdego. – pouczał współtwórca dogecoina.

Jeśli chodzi o bycie papierem wartościowym, to jest to kryptowaluta oparta na “proof-of-work”, co oznacza, że trzeba włożyć pracę w to, by wydobyć je z blocku. DOGE nie przechodzi testu Howeya. Działa tak samo jak bitcoin. W rzeczywistości jest to 99,5% tego samego kodu co bitcoin. Proszę się dokształcić. – dodał Billy Markus.

fpmarkets

Jest jednak nieco prawdy w tym co napisał Jim Cramer. Możliwe, że już niedługo regulacje kryptowalutowe w Stanach Zjednoczonych będą dokładniej sporządzone. Amerykańska agencja regulacyjna SEC bardzo mocno lobbuje tworzenie przepisów prawa uznających aktywa cyfrowe za papiery wartościowe.

Zobacz również: SEC chce regulacji kryptowalut. Szef agencji twierdzi, że inaczej “ucierpi wielu ludzi”

Przewodniczący SEC, Gary Gensler, koncentruje się obecnie na regulowaniu giełd kryptowalutowych. Uważa on, że wiele kryptowalut notowanych na giełdach jest papierami wartościowymi i musi zostać zarejestrowane.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed kurs | korona norweska kurs | stalprodukt cena akcji | kurs lewa do złotówki | kurs akcji neuca | benefit notowania |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here