Naga MarketsDogecoin powodem zatrzymania znanego miliardera?Dogecoin ma być przyczyną zatrzymania znanego biznesmena, Johna McAfee’go. Przed kilkoma laty ekscentryczny miliarder publikował cotygodniowe wpisy zapowiadające kryptowaluty w serii “coin of the week”. Jedną z nich był Dogecoin. Teraz, McAfee został zatrzymany w związku z otrzymywaniem pieniędzy w zamian za tweety, które miały zachęcać do spekulacji kryptowalutami.

  • Przed kilkoma tygodniami McAfee został zatrzymany za unikanie podatków
  • Teraz do zarzutów dołączyło jeszcze manipulowanie cenami kryptowalut
  • McAfee dorobił się fortuny na programie antywirusowym nazwanym jego nazwiskiem

McAfee może zostać ukarany za naganianie na Dogecoina

John McAfee ostatnio może mieć spore problemy do zmartwień. Przed kilkoma dniami został on ponownie zatrzymany w związku z oszustwem powiązanym z pozyskiwaniem korzyści w zamian za promowanie niszowych kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przed kilkoma laty, McAfee publikował tweety związane z kryptowalutami. Były to proste wiadomości o treści skonstruowanej na zasadzie: “Coin of the week: nazwa kryptowaluty”. Tak wyglądało to w przypadku Dogecoina:

Jak twierdzi miliarder, właśnie przede wszystkim ten tweet miał wpędzić go w kłopoty, bowiem od tamtego czasu cena kryptowaluty wzrosła o ponad 1000%. Warto jednak spojrzeć dokładniej na to czy faktycznie jego wpis wpłynął na cenę kryptowaluty.

fpmarkets

Jak się okazuje, tweet opublikowany został tuż po lokalnym szczycie notowań, zatem zwyżki nie wywołał. Ale, możliwe, że zapewnił odpowiedni popyt na dystrybucję coinów przez spekulantów sprzedających na zniżce.

Nie był to jedyny coin, o którym pisał McAfee. Wspominał także o Burst, Digibyte, Electroneum, Factom, Humaniq czy Reddcoin. Szokującą informacją jest fakt, że miliarder brał za każdy wpis około 105 tys. dol.! Jak się okazuje, dysponował całym zespołem odpowiedzialnym za promowanie ICO i innych projektów kryptowalutowych na swoim profilu twitterowym.

Zobacz również: Bitcoin, Ethereum i inne kryptowaluty w Plus500. Jak kupić kryptowalutę?

Sytuacja ta rzuca nieco nowe światło na ostatnią aktywność Elona Muska na tym portalu. Właściciel SpaceX oraz CEO Tesla Inc. w serii tweetów wielokrotnie odnosił się do Bitcoina oraz Dogecoina. Trudno nie zauważyć wpływu jego wpisów na zachowanie notowań. Czy coś czeka jednego z najbogatszych ludzi na Ziemi? Czas pokaże.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda jsw | notowania orlen | pkn orlen akcję | btc wykres | stooq eur pln |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here