Naga MarketsDogecoin jest najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą w USA. DOGE przebił bitcoina i etherNie ma wątpliwości, że rok 2021 był rokiem kryptowalut. Bitcoin jest zapowiadany jako zabezpieczenie przed inflacją na równi ze złotem, natomiast eter szybko staje się wiodącą kryptowalutą dla zdecentralizowanych finansów, gier typu “play-to-earn”, cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich, znanych jako niewymienialne tokeny (NFT), a wkrótce prawdopodobnie także dla metaverse. Jednak żadna z tych dwóch cyfrowych monet nie zawładnęła wyobraźnią opinii publicznej tak jak dogecoin.

Dogecoin popularniejszy od bitcoina i ethereum

Dogecoin, który został założony przez inżynierów oprogramowania Billy’ego Markusa i Jacksona Palmersa w 2013 roku początkowo jako żart, był jak dotąd najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą w największej liczbie stanów USA w tym roku, według badań przeprowadzonych przez The Advisor Coach. Cyfrowa moneta, która bazuje na internetowym memie przedstawiającym japońskiego psa rasy Shiba Inu, była najczęściej wyszukiwana aż w 23 stanach, w tym na Florydzie, w Illinois i Michigan.W tym roku DOGE zyskał na popularności, w dużej mierze dzięki dopingowi na Twitterze założyciela Tesli Elona Muska, który jest znanym entuzjastą kryptowalut, posiadającym dogecoina, bitcoina i ether. Musk posunął się nawet do tego, że w maju tego roku powiedział, że może zaakceptować dogecoina jako zapłatę za pojazdy elektryczne swojej firmy.

Dogecoin już wcześniej był uwielbiany przez armię handlowców detalicznych z serwisu internetowego Reddit, którzy wypchnęli monetę do około 0,07 dolara z poziomu bliższego 0,007 dolara na początku roku, a uwaga Muska dotycząca płatności wysłała cenę do rekordowego poziomu 0,70 dolara. Od tego czasu cena DOGE spadła do około 0,24 dolara, jednak moneta nadal jest jedną z gwiazd rynku kryptowalut 2021 roku – jego zysk do tej pory wynosi prawie 5000%.

Wzrost zainteresowania może być częściowo przypisany poparciu Elona Muska, który stwierdził na początku roku, że Tesla zaakceptuje dogecoina jako formę płatności – napisał w swojej notatce The Advisor Coach.

Uwielbienie kryptowalut przez Elona Muska wykracza daleko poza to, jakie cyfrowe monety posiada, co dało początek spinoffom dogecoina i w rezultacie powstaniu wielu kryptowalut o psiej tematyce. Co więcej, założyciel Tesli jest nawet właścicielem shiba inu. Istnieje teraz moneta shiba inu, a nawet floki inu, nazwana na cześć prawdziwego pupila Muska, Floki’ego.

Dla porównania, bitcoin, największa obecnie kryptowaluta, była najczęściej wyszukiwana w zaledwie 10 stanach, w tym Connecticut, Alasce i Mississippi, plasując się tym samym na drugim miejscu na liście. Bitcoin przewodzi wzrostowi apetytu na kryptowaluty i ich adopcji.  Całkowita wartość rynkowa aktywów kryptowalutowych wynosi blisko 3 biliony dolarów, po wzroście z około 500 miliardów dolarów rok wcześniej, według CoinGecko.

Mapa najczęściej wyszukiwanych kryptowalut w poszczególnych stanach USA, źródło: The Advisor Coach
Mapa najczęściej wyszukiwanych kryptowalut w poszczególnych stanach USA, źródło: The Advisor Coach

Ether znalazł się na trzecim miejscu, będąc najczęściej wyszukiwanym w 8 stanach, z kolei shiba inu wylądował na czwartym miejscu. Co ciekawe, shiba inu była najczęściej wyszukiwaną kryptowalutą w Nowym Jorku, siedzibie Wall Street i najpotężniejszych instytucji finansowych w kraju.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here