Naga MarketsDogecoin i XRP w górę o 30%, bitcoin zalicza spokojny weekendW gronie 20 największych kryptowalut na przestrzeni ostatniego tygodnia najlepiej radziły sobie kryptowaluta Dogecoin (DOGE) oraz XRP, które rosły kolejno o 340% orz 100%, dodając do swojej wartości kolejne kilkadziesiąt procent w przeciągu minionej doby. W tym samym czasie bitcoin oddawał część zysków sprzed weekendu i w poniedziałek kosztuje trochę ponad 33 tys. dol.

  • Dogecoin co prawda w sobotę silniej korygował, jednak w niedzielę zwiększał swoją wartość o ponad 30%, a w poniedziałek dodaje kolejne 5%
  • W tym samym czasie kurs XRP rośnie w poniedziałek o 17,5%, kontynuując dynamiczne umocnienie rozpoczęte w sobotę. Od początku weekendu wartość kryptowaluty zwiększała się o 80% testując poziomy z 19 grudnia
  • Bitcoin przeszedł przez weekend praktycznie bez zmienności, a na BTC utrzymują się warunki konsolidacyjne

Dogecoin napędzany przez użytkowników Reddita, XRP kolejnym celem grupy inwestorów?

Po tym jak gromadzące już ponad 6 milionów osób forum WallStreetBets w portalu Reddit wywołało ogromny wzrost akcji notowanej na WallStreet spółki GameStop, użytkownicy zrzeszeni w grupie inwestorów detalicznych zaczęli rekomendować kupno Dogecoina. Ten w efekcie w zeszłym tygodniu umacniał się o ponad 300% i znalazł w gronie 20 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejnym celem WallStreetBets ma być rzekomo XRP, który od początku weekendu zanotował wzrost o ponad 80%. Dzięki temu kryptowaluta wybija obserwowaną od początku roku konsolidację i testuje w poniedziałek poziom 60 centów, najwyższy od połowy grudnia.

Notowania XRP na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Bitcoin bez większej zmienności. Po rajdzie wywołanym przez Elona Muska nie widać już śladu

W zeszłym tygodniu bitcoin w piątek rósł nawet o 16% pokonując poziom 38 tys. dol., po tym jak Elon Musk zmienił swój opis na Twitterze, umieszczając w nim znaczek bitcoina. Jednak jeszcze przed zamknięciem tamtejszej sesji większość ruchu została skorygowana, a weekend upływał pod dyktando ograniczonej zmienności.

W poniedziałek natomiast kurs BTC rośnie o skromne 1,4$ i utrzymuje się tuż nad poziomem 33 tys. dol.

Bitcoin kontynuuje konsolidację. Źródło: Tradingview.com

Ruch boczy na bitcoine trwa od początku 2021 roku, jednak obecnie zakres zmienności ponownie się zmniejszył, co widać na powyższym wykresie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pkn orlen | dolar online | notowania dax | wti notowania | s p 500 |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSpółka z Wall Street kupiła BTC za 150 mln USD
Następny artykułSezon wyników czas zacząć. Jakie sprawozdania przedstawią banki z GPW?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here