Naga MarketsDogecoin i GameStop w pytaniu do Powella podczas konferencji FOMC
Jerome Powell, prezes FED

Jerome Powell, prezes amerykańskiej Rezerwy Federalnej, podczas środowej konferencji prasowej poświęconej polityce pieniężnej wypowiedział się również na temat ulubionej kryptowaluty internautów: Dogecoina (DOGE).

  • Komentarz dotyczący DOGE pojawił się w dniu, w którym kryptowaluta rosła o ponad 20% i testowała poziom 32 centów
  • Za dynamiczną aprecjację Dogecoina odpowiadał najnowszy tweet Elona Muska, który nazwał siebie „ojcem Doge”
  • Powell jest zdania, że inwestorzy patrzą tylko na stopy zwrotu aktywów, nie zastanawiając się co tak naprawdę za nimi stoi

Jerome Powell zapytany o Dogecoina i GameStop

Zapytany przez reportera Yahoo Finance Briana Cheunga o to, czy silny rajd Dogecoina lub akcji spółki GameStop, jest związany z bardzo luźną polityką banku centralnego i rekordowo niskimi stopami procentowymi, Powell odpowiedział, że rynek jest obecnie mocno wzburzony;

Te artykuły również Cię zainteresują
Wiele osób po prostu patrzy na ceny aktywów i na ciągłe wzrosty na rynku akcji. Dokładają się tym samym do nieustannego bicia piany na najpopularniejszych instrumentach – odpowiadał Powell.

Termin “bicia piany” (z ang. froth) odnosi się do warunków rynkowych poprzedzających prawdziwą bańkę rynkową, w których ceny aktywów odrywają się od ich wewnętrznych wartości, ponieważ popyt na te aktywa napędza ich ceny powyżej wartości fundamentalnej. Spieniony rynek to taki, na którym inwestorzy zaczynają ignorować fundamenty rynkowe i podbijają cenę aktywów nie zwracając uwagi na obiektywną wartość. Piana na rynku jest często charakteryzowana przez zbyt pewnych siebie inwestorów i jest oznaką, że zachowaniami i decyzjami inwestycyjnymi kierują emocje.

Fed zdecydował się utrzymać stopy procentowe na poziomie bliskim zeru, osłabiając tym samym dolara i wzmacniając bycze nastawienie do bitcoina. Podczas konferencji prasowej, Powell zasygnalizował, że bank centralny nie jest bliski wycofania swojego wsparcia monetarnego i rozpoczęcia zacieśniania polityki pieniężnej.

Twierdzi on, że gospodarka wciąż jest daleka od osiągnięcia celów banku centralnego:

– Gospodarka jest daleka od naszych celów i prawdopodobnie minie jeszcze trochę czasu, zanim osiągniemy znaczący dalszy postęp – komentował prezes Fed.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazyorlen notowania | cena ropy | bitcoin informacje | kryptowaluty prognozy | kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here