Naga MarketsDogecoin: dziś 20 kwietnia, czyli Doge Day, jak twierdzi twitterowa armia DOGEKurs Dogecoina w ostatnich dniach cechuje się olbrzymią zmiennością, która zapewniła także wysokie stopy zwrotu dla inwestorów, którzy zdecydowali się ulokować swoje fundusze w tej kryptowalucie jeszcze kilkanaście sesji temu. Paliwem do wzrostów dla DOGE jest przede wszystkim wsparcie środowiska internetowego, a wśród memicznych trendów z nią związanych pojawił się także pomysł wprowadzenia Doge Day – dnia Dogecoina, który miałby być obchodzony 20 kwietnia każdego roku.

  • Dogecoin został rozpromowany na początku tego roku przez Elon Muska
  • Jego aktywność związana z tą obecnie szalenie popularną kryptowalutą nieco ucichła w ostatnim czasie
  • Twitterowe trendy związane z Doge starają się wykorzystać marki takie jak Snickers czy Milky Way

Doge Day nowym świętem Dogecoina

Dogecoin w kwietniu zwiększył swoją wartość o ponad 650%, ale to nie powstrzymuje inwestorów przed wsiadaniem do wagoników pociągu, który ich zdaniem jeszcze zmierza na północ. Spekulacyjna mania związana z tą kryptowalutą stworzyła swoiste uniwersum, w którym inwestorzy chcą ulokować także nowe święto: Doge Day.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzień, który wybrali fani Dogecoina jest całkiem nieprzypadkowy: to 20 kwietnia. W systemie prezentacji dat popularnym w Stanach Zjednoczonych, data ta zapisywana jest jako 4/20 i jest to także nieoficjalne święto… palaczy marihuany. Przypadek?

Żartobliwy pomysł stworzenia święta Dogecoina z jednej strony jest sposobem na rozładowanie euforii, która towarzyszy spekulantom wierzącym we wzrostowy trend kursu DOGEUSD, ale z drugiej może być także sprytnym sposobem na zwabienie na rynek kapitału świeżych inwestorów. Wiadomo bowiem, że napływ dodatkowych środków na rynek oznacza w gruncie rzeczy jedno: wzrosty.

Dogecoin: dziś 20 kwietnia, czyli Doge Day, jak twierdzi twitterowa armia DOGE
Kurs DOGE/USD. Źródło: tradingview.com

fpmarkets

Dogecoin osiągnął niesamowite poziomy kapitalizacji, które jeszcze na początku roku były absolutnie nie do pomyślenia. Już teraz, rynkowa wartość wszystkich Dogecoinów to 50 mld dol. To niemal 11-krotnie więcej niż kapitalizacja rynkowa CD Projekt.

Zobacz również: Tesla: tragiczny wypadek pasażerów Modelu S prowadzonego autopilotem

Popularne marki chcą wykorzystać trendy popularności związane z Dogecoinem i trafić w sedno zainteresowań młodego pokolenia. Wśród nich są między innymi Snickers oraz Milky Way. Zapewne zobaczymy jeszcze więcej takich akcji promocyjnych.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: ranking kryptowalut | kurs s&p 500 | notowania biomed | ropa prognozy | kryptowaluta |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here